1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. شرکت آذویکو: مقصد تریلی حامل ام جی ۳۶۰ عراق بود، ما لوکسژن تولید می کنیم

شرکت آذویکو: مقصد تریلی حامل ام جی ۳۶۰ عراق بود، ما لوکسژن تولید می کنیم

آذویکو: مقصد تریلی حامل ام جی ۳۶۰ عراق بود، ما لوکسژن تولید می کنیم
23 دی 1399
  • 2

شركت آذویكو نسبت به انتشار ویدیوهایی در رسانه های اجتماعی کشور که تریلی حامل هشت دستگاه ام جی ۳۶۰ را به تصویر می کشد، شفاف سازی كرد.

با توجه به اهمیت موضوع و با هدف شفاف سازی افکار عمومی، شرکت آذویکو به بررسی ویدیوهای منتشر شده پرداخت و در این بررسی مشخص شد كه خودروهای مورد اشاره، هشت دستگاه خودروی تولیدی شرکت سایک موتور چین بوده و مقصد آن ها، كشور عراق است که از طریق بندر لنگه وارد کشور شده و پس از بارگیری و عبور از چند شهر ایران به مرز عراق خواهد رسید و از کشور ایران تحت عنوان عبور ترانزیتی استفاده می شود.


شرکت آذویکو ضمن انتشار بارنامه های مربوط به خودروهای مذکور به شماره ۹۹۵۶۰۱۲۱۱۷ صادره از بندر لنگه اعلام کرد: شماره گذاری شاسی خودروهای تولیدی در سراسر دنیا از الگوی استاندارد WMI تبعیت می کند و هر شرکت خودروسازی دارای سه حرف اختصاصی خود در این الگو می باشد و در بارنامه تریلی حامل خودروهای ام جی ، سه حرف مندرج در شماره شاسی خودروهای حمل شده LSJ و متعلق به شرکت سایک موتور چین است در حالی که شماره شاسی خودروهای شرکت آذویکو با حروف اختصاصی NB6 شروع می شوند.

141092_219.jpeg
از سوی دیگر ، کارکتر هفتم در شماره شاسی این خودروها حرف E است که نشان دهنده این است که این خودروها اتوماتیک معمولی هستند در حالی که خودروهای آذویکو توربو هستند.

141091_297.jpeg
همچنین حرف G مندرج در شماره شاسی نشان دهنده سایت تولیدی خودروها است که نانجینگ چین است.

با توجه به موارد ذکر شده واضح و مبرهن است که این خودروها ترانزیتی بوده و ربطی به شرکت صنعت خودرو آذربایجان ندارند و این موضوع از طریق گمرک قابل پیگیری می باشد.


تولید خودروهای ام جی ۳۶۰ همزمان با تحریم صنعت خودروسازی کشورمان توسط آمریکا و تعلیق همکاری سایک موتور چین با آذویکو و توقف ارسال قطعات توسط شرکت سایک موتور به ایران متوقف شده است و خطوط تولید کارخانه آذویکو در حال حاضر در حال تولید خودروهای جدید لوکسژن می باشد که به زودی به مشتریان تحویل داده خواهند شد.

article_6.jpgنظرات

  • مهدی مهدی (23 دی 1399 ساعت 18:54)

    جالبه سریع رفتید از راننده بارنامه رو گرفتید،تجزیه و تحلیل کردید.بار هم صاحب نداشت همینجوری دو دستی تقدیم شما شد.وقتی اینهمه از طرف صمت و تعزیرات و دادگاه حمایت میشی معلومه ما رو چی فرض میکنی.اون 746 تا ماشینی هم که نداشتی و بعد یهو تو انبارات سبز شد اشتباهی داشت میرفت عراق که سر از اونجا درآورد.واقعا به کجا داریم میریم که دزدا اینقدر راحت تو مملکت جولان میدن و کسی هم باهاشون کاری نداره.

  • کیوان کیوان (23 دی 1399 ساعت 08:55)

    اون خودرویی را که مونتاژ می کردید چه گلی سر حواله داران زدید حالا این خودرو را ۱۹۰ از یه شرکت داخلی خریداری کردید یه خودرو را بصورت نمادین قطعاتش را باز کردین چهارتا فیلم و عکس گرفتید این شد خط تولید نحوه فیلم برداری کاملا گویای کار هست اونی چیزی که ما حواله داران را فرض کردی خودتی ام جی هایی که با پول ما وارد شده بعد از دو سال از گمرک آوردن بیرون دارن اربیل عراق میفروشند کسی نیست به داد ما برسه