1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. در سال ۲۰۲۰ تولید کدام خودرو‌ها متوقف شده است؟ + عکس

در سال ۲۰۲۰ تولید کدام خودرو‌ها متوقف شده است؟ + عکس

27 دی 1399
  • 1

خودروسازانی مانند فورد و BMW در پایان سال ۲۰۱۹ با چندین مدل خداحافظی کردند. در این لیست، بی ام و، کادیلاک، فورد و VW هر کدام تولید سه مدل از خودروهای خود را متوقف کردند.

در سال ۲۰۲۰  بیشتر اتومبیل‌ها به دلیل افت فروش یا ایجاد فضایی برای تولید اتومبیل‌های جدید از تولید خارج شدند. در ایالات متحده، ۲۲ مدل خودرو در سال ۲۰۲۰  دیگر تولید نمی شود یا از رده خارج شده اند. بسیاری از خودروهایی که تولید آنها متوقف شده کراس اوور‌ها و SUV هستند.در این لیست نام برخی از اتومبیل‌های شاخص مانند فیات ۵۰۰ و فولکس واگن بیتل دیده می شود.

تمایل و سلیقه بیشتر مشتریان در سطح جهان به سمت خودروهای شاسی بلند و کراس اوور تغییر جهت داده است و شاهد هستیم که خودروهای بسیار محبوبی که در سالهای اخیر جلب توجه می کردند به دلیل پایین آمدن آمار فروش کم کم از خط تولید خودروسازها خارج دارند می شوند.


آکورا RLX

آکورا در طول سال ۲۰۱۹ فقط ۱۰۱۹ RLX  در  ایالات متحده تولید کرد. در بازگشت به سال ۱۹۸۸، آکورا ۷۰۷۷۰ Legends، یک سدان بزرگ لوکس و مجهز به V-۶ را نیز فروخت.  پس از ۳۵ سال تولید، خانواده Legend، آخرین مدل اصلی Acura، آخرین نفس VTEC خود را می‌کشد.

1.jpg
آلفا رومئو ۴ سی عنکبوتی 

قوی ترین خودروی اسپرت موجود، آلفا رومئو ۴ C است. این خودرو در سال ۲۰۲۰ به کمترین میزان فروش رسیده است.

2.jpg
بی ام و i۸

بی ام و در ماه ژوئن، BMW آخرین سوپراسپرت i۸ کوچک  خود را ساخت. i۸ که به صورت کوپه یا رودستر ارائه می‌شود، از یک موتور احتراق داخلی ۱.۵ سیلندر لیلیپوتیان سه سیلندر با یک باتری و موتور‌های الکتریکی استفاده می‌کند تا در مجموع ۳۶۹ اسب بخار قدرت تولید کند اما اکنون قرار است این خودرو توقف تولید داشته باشد.

3.jpg
کادیلاک CT۶ ، ۲۰۲۰

فلیت وود، دیویل، سویل هنوز در فرهنگ اتومبیل سازی آمریکا شناخته شده است. کادیلاک CT۶  یک سدان  موفق بود، که دارای یک موتور ۴.۲ لیتری با قدرت ۵۵۰ اسب بخاری، توربوشارژ دوقلو، DOHC، ۳۲ سوپاپ، Blackwing V-۸ است. فروش CT۶ در ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ به ۱۰ هزار و ۵۴۲ واحد رسید.

4.jpg
شورولت ایمپالا ۲۰۲۰

آخرین شورولت ایمپالا در تاریخ ۲۷ فوریه سال ۲۰۲۰ در کارخانه جنرال موتورز در همتاماک در میشیگان تولید شد. تنها چند روز بعد ویروس کرونا شیوع پیدا کرد. شورولت از سال ۱۹۵۸ نام ایمپالا را روشن کرده است اما بعید به نظر می‌رسد این پایان کار باشد.

5.jpg
جگوار XE ۲۰۲۰

فروش خودروی جگوار در سال ۲۰۱۴ بسیار نا امیدکننده بود و این خودروساز نیاز داشت که یک سدان چهار در دیگر را به مجموعه محدود خود اضافه کند. جگوار XE قرار بود یک خودروی لوکس اسپرت باشد و فروش خالص آن می‌توانست تا ۳۰ هزار دستگاه برسد، فقط از یک مدل این محصول در سال ۲۰۱۷ با یک موتور پایه ۲۴۰ اسب بخار و برچسب قیمت زیر ۳۶۰۰۰ دلار در ایالات متحده به فروش رسید. اوج فروش XE در سال ۲۰۱۷ با فروش ۹۲۷۸ بود.

6.jpg
جگوار Sportbrake XF

 با توجه به اینکه XF Sportbrake مجهز به پیشرانه ۶-V مجهز به موتور V-۶ است، تخمین زده شده که میزان فروش این محصولات کم باشد و در نتیجه تولید آن متوقف شود. 

7.jpg
لکسوس GS

لکسوس GS که در میان دیگر خودروهای سری ES و LS برتری بیشتر دارد اما در حال حاضر تولید آن متوقف شده است. این خودرو برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ به عنوان یک نسخه جذاب از تویوتا آریستو در بازار ژاپن به فروش رسید. تمام مدل‌های GS، با پیشرانه عقب یا چهار چرخ، با کیفیت لکسوس ساخته شده  اما قرار است برای سال‌های آینده فقط نمونه دست دوم آن در بازار موجود باشد.

8.jpgنظرات

  • نام نام (27 دی 1399 ساعت 13:38)

    پراید رو از قلم انداختن!!