1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. فرصت مناسب خرید خودرو با رسیدن بازار به ثبات قیمت

فرصت مناسب خرید خودرو با رسیدن بازار به ثبات قیمت

15 بهمن 1399
  • 1

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروگفت: اکنون با توجه به قرارگیری نرخ دلار بر یک مدار ثابت قیمت خودرو نیز به تبعیت از آن به ثبات رسیده و فرصت مناسبی برای خرید خودرو است.

بازار خودرو در رکود بسر می برد و با نزدیک شدن به پایان سال احتمال کمی تحرک بیشتر در بازار وجود دارد با این وجود خریداران و مصرف کنندگان خودرو بهتر است از وضعیت آرام فعلی بازار بهره ببرند و حتما هم از هیجانات احتمالی به دور باشند و با عملکرد منطقی اجازه به سودجویان برای جولان و کسب سودهای آنچنانی ندهند.

از طرفی با اعلام شرایط فروش فوق العاده اخیر ایران خودرو و احتمالا به زودی سایپا نیاز واقعی خودرو در بین مصرف کنندگان با برنده شده در این طرح ها تا حدودی بر طرف خواهد شد.

نعمت‌الله کاشانی نسب در خصوص تاثیر اعلام رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر تداوم ممنوعیت واردات خودرو بر بازار اظهار داشت: ممنوعیت واردات بر قیمت خودروهای خارجی موجود در بازار می‌تواند اثرگذار باشد اما تاثیرپذیری بازار خودروهای داخلی از لحاظ خرید و فروش و قیمت به دلیل بهای بالای این خودروها مردود است.

وی با اشاره به ممنوعیت چهار ساله واردات خودروهای خارجی به بازار داخلی گفت: اعلام ضرورت آزادسازی واردات ممکن است بر بازار اثرگذار باشد اما با توجه به ممنوعیت چندین ساله واردات این کالا، سخنانی از این دست نمی‌تواند بازار خودرو را تحت تاثیر خود قرار دهد.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو ضمن اعلام رکود در بازار خودروهای خارجی گفت: خودروهای وارداتی افزایش قیمت شدیدی را به خود دیده بود و علی‌رغم افت 30 تا 40 درصدی نرخ این خودروها، همچنان رکود بر بازار این محصول حاکم است.

کاشانی نسب با توجه به کاهش و به دنبال آن، افزایش یک تا دو هزار تومانی نرخ ارز در روزهای اخیر و تاثیر آن بر بازار بیان کرد: به طور تقریبی آرامش بر بازار حاکم است و قیمت‌ها نیز تثبیت شده و پیش‌بینی‌‌ها حاکی از این است که صعود قیمتی در بازار اتفاق نمی‌افتد.

وی با اشاره به حضور خریداران واقعی در بازار خودرو در بازه زمانی کنونی گفت: سرمایه‌گذاری در بازار خودرو، جذابیت خود را از دست داده است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو افزود: اکنون میزان خرید و فروش در بازار بسیار اندک بوده و محدود به مصرف‌کنندگان واقعی است.

کاشانی نسب در خصوص اشاره روز گذشته رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر نزولی شدن نرخ ارز به کمتر از 20 هزار تومان گفت: کاهش نرخ ارز تاثیر خود را بر بازار خودرو می‌گذارد اما با توجه به اینکه در حال حاضر نرخ دلار بر یک مدار ثابت قرار گرفته، قیمت خودرو نیز به تبعیت از آن به ثبات رسیده و باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه تغییراتی در نرخ ارز رخ می دهد.

وی در پایان در خصوص پیش‌بینی‌‍‌ها از وضعیت بازار خودرو تا ابتدای سال آینده خاطرنشان کرد: در صورتی که روند فعلی بازار ادامه داشته باشد، فرصت مناسبی برای ورود مصرف‌کنندگان واقعی به بازار خودرو است.نظرات

  • بهروز بهروز (15 بهمن 1399 ساعت 09:25)

    خجالت بکش قیمت ماشین مناسبه؟قیمتها بایدبه قیمت پارسال برسه یعنی تا4برابرریزش کنه هرکی الان خریدکنه عقلش کمه