1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. اولین خودروی پنج ستاره NCAP در آفریقا: ماهیندرا XUV300 + عکس

اولین خودروی پنج ستاره NCAP در آفریقا: ماهیندرا XUV300 + عکس

17 بهمن 1399
  • 1

 ماهیندرا XUV300 ساخت هند به اولین خودروی با امتیاز NCAP در آفریقا تبدیل می شود که دارای پنج ستاره ایمنی است.پیشرفت محصولات شرکت ماهیندرا هند کاملا محسوس می باشد و این شرکت توانسته با بهره گیری از شرکای خارجی خود بسیار خوب عمل بکند و تنها دست به مونتاژ خودرو نزند.

مدل تست شده به کیسه هوای راننده و سرنشین جلو به همراه پیش آگهی های کمربند ایمنی و ISOFIX مجهز بود.

با توجه به محافظت از سرنشینان بزرگسال در جلو، خودروی آزمایشی امتیاز 16.42 از مجموع 17 را به دست آورد که از سر، گردن و زانوهای راننده و سرنشین جلو محافظت خوبی می کند. بدنه به عنوان پایدار ارزیابی شده و توانایی تحمل بارهای بیشتر را دارد. ویژگی هایی مانند یادآوری کمربند ایمنی (SBR) و ABS در مدل آزمایشی به طور استاندارد نصب شده است.

55.jpg

XUV300 امتیاز 37.44 از 44 امتیاز را برای محافظت از سرنشینان کودک ثبت کرده است. صندلی عقب خودرو با یک صندلی کودک برای کودک سه ساله و یک کودک 18 ماهه در نقاط استاندارد ISOFIX و بالابری نصب شده است. صندلی برای کودک سه ساله در هنگام برخورد از حرکت بیش از حد جلو جلوگیری کرده و از قفسه سینه محافظت می کند. در همین حال، محافظ پای کودک 18 ماهه نیز خوب بود.

ماهیندرا XUV300در بحث ایمنی دارای بالاترین امتیازها در شاسی بلند ساب کامپکت B-Segment است. این مدل با یک موتور 1.2 لیتری بنزینی سازگار با BS6 و یک موتور 1.5 لیتری دیزلی موجود است. هر دو موتور به صورت استاندارد با جعبه دنده شش سرعته دستی همراه اند، در حالی که جعبه دنده AMT شش سرعته فقط با گزینه بنزینی استفاده ارائه می شود.

57.jpg

58.jpg

 نظرات

  • تبریزیان تبریزیان (17 بهمن 1399 ساعت 09:49)

    اين که همون تیولی یه خودمونه