1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. شیوه پرداخت خسارت برای خودرو‌های غیرمتعارف از سال آینده تغییر می کند

شیوه پرداخت خسارت برای خودرو‌های غیرمتعارف از سال آینده تغییر می کند

21 بهمن 1399
  • 0

رئیس بیمه مرکزی گفت: در تلاش برای تغییر روش پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث از روش خودروی غیر متعارف قیمتی به سقف بیمه نامه هستیم.


سلیمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه پوشش ریسک همه فعالیت‌های اقتصادی از سوی بیمه‌ها را دستاوردی مهم برای صنعت بیمه ایران خواند و افزود: بیمه‌های ایرانی موفق شدند از تحریم فرصت بسازند.

وی با بیان اینکه تا قبل تحریم برخی شرکت‌های خارجی ریسک بسیاری از فعالیت‌های تجاری را بیمه می‌کردند، گفت: اکنون برعکس شده و بیمه‌های ایرانی با محوریت بیمه مرکزی ریسک همه شرکت‌ها را قبول می‌کنند.

رئیس بیمه مرکزی با اشاره به نقش بیمه‌ها در کاهش ریسک بنگاه‌های مختلف افزود: کارمزد بیمه‌ها حدود ۳ در هزار است که این اختلاف کارمزد و تعهد بیمه‌ای در زمان خسارت‌دهی به بیمه شدگان خود را نشان می‌دهد.

وی افزود: پیشنهاد ما این است از ۲۰ هزار تومان حق بیمه، ده هزار تومان را دولت و ۱۰ هزار تومان را هم مالک روی قبض برق پرداخت کند که باید در دولت و مجلس بررسی و تصویب شود.

رئیس بیمه مرکزی در ادامه از تغییر شیوه پرداخت خسارت برای خودرو‌های غیرمتعارف از سال آینده خبر داد و گفت: درپی این هستیم که از سال آینده به همه خودرو‌ها تا سقف پوشش بیمه‌ای که انجام شده، خسارت داده شود و دیگر بحث خودروی متعارف و غیرمتعارف مطرح نباشد.

سلیمانی از برنامه ریزی برای پرداخت خسارت آنلاین بیمه‌ها به هموطنان در سال ۱۴۰۰ خبرداد و گفت: الان به صورت آزمایشی پرداخت خسارت غیرحضوری تا سقف سه میلیون تومان در بیمه ایران عملیاتی شده است.

وی در پایان با اعلام اینکه طی ۱۰ ماه ابتدایی سال شرکت‌های بیمه‌ای ۶۶ میلیارد تومان بیمه نامه صادر کرده اند، افزود: فروش ده ماهه سال جاری حدود شش میلیارد تومان از کل فروش سال ۹۸ بیشتر بوده است.

 نظرات