1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. ورود خودرو آریا اولین کراس اوور شرکت سایپا به خط تولید

ورود خودرو آریا اولین کراس اوور شرکت سایپا به خط تولید

26 بهمن 1399
 • 2

این خودرو که در مرداد 99 رونمایی شد، در کمتر از 6 ماه وارد خط تولید سایپا شده و فرایند مونتاژ اولیه را تجربه می‌کند.

با آغاز تولید اولیه آریا، رکورد کمترین فاصله زمانی از رونمایی تا ورود به خط تولید به نام این کراس‌اوور سایپایی ثبت شد. پیش از این بسیاری از خودروهای داخلی با فاصله زمانی ۸ ماه تا ۲ سال از رونمایی، وارد خط تولید آزمایشی شده بودند.

از چند روز قبل اجزای بدنه کراس‌اوور آریا وارد خط بدنه خانواده SP100 در کارخانه سایپا شده و ساخت اتاق این خودرو آغاز شده است.

تولید بدنه سایپا آریا فرایندی مشابه به ساخت اتاق شاهین را دارد و این کراس‌اوور هم از متریال‌ها و فرایندهای ساخت جدید در سازه خود بهره می‌برد. از سویی با توجه به اینکه آریا و شاهین بر روی مگاپلتفرم SP100 طراحی شده اند، اجزای مشابهی را در بخش‌های مختلف دارند و همین مسئله باعث شده تا فرایند تولید اولیه آریا با سرعت بیشتری طی شود.

7.jpg
در حال حاضر اولین کراس اوور از مگاپلت‌فرم ملی فرایند تولید خودروهای نمونه را طی می‌کند و در این مرحله با تولید ۲۶ دستگاه آریا در خط تولید، کارکنان خط هماهنگی لازم را برای مونتاژ این خودرو به دست می آورند و چیدمان خط با توجه به این خودرو سازگار می‌شود.

با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، از نیمه اول سال آینده‌ تولید این کراس‌اوور جذاب ایرانی با تیراژ انبوه و به صورت رسمی آغاز می‌شود و طبق وعده قبلی مدیران سایپا، در سال ۱۴۰۰ قدم بر جاده‌های کشور می گذارد.

سایپا آریا طراحی زیبا، مدرن و خاصی داشته و ابعاد مناسبی را نسبت به سایر رقبای کلاس C خود دارد و از سویی با تیپ‌بندی های مختلف، سطح امکانات و ویژگی‌های فنی متفاوتی را به مالکان خود ارائه می‌دهد.نظرات

 • تاسف تاسف (27 بهمن 1399 ساعت 07:40)

  ننوشتین که این پراید جدید! قراره با قیمت نجومی و غیر منطقی به مردم تحمیل بشه...
  "نه به خرید ماشین صفر" تنها راه چاره است
  ولی کو گوش شنوا.....
  اگر اعلام کنن الان پیش فروشه و 5 سال بعد به قیمت روز تحویل میدن، هستن افرادی که ثبت نام کنند!.....

 • احسان احسان (26 بهمن 1399 ساعت 21:24)

  از حق نگذریم، رنگ آبی و قهوه ای و مشکیش خیلی قشنگه به خصوص آبی، من خوشم اومد کاشکی فقط کیفیت کابین و... هم خوب باشه.