1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. افزایش فرصت 3 ماهه ابطال گارانتی خودروهای صفر به 5 ماه

افزایش فرصت 3 ماهه ابطال گارانتی خودروهای صفر به 5 ماه

6 اسفند 1399
  • 1

طبق مصوبه کمیته خودرو، در صورت مراجعه مشتریان محصولات ایران خودرو برای سرویس اولیه خودرو حداکثر تا پنج ماه و دست کم پیمایش هزار کیلومتری، امکان بهره‌مندی از شرایط گارانتی محصول فراهم خواهد بود. این بند یعنی ابطال گارانتی خودروهای برندگان طرح های قرعه کشی جهت رسیدن خودرو به دست مصرف کننده نهایی بود که با تغییری کوچکی در مدت امکان مراجعه خودروی تحویل شده کمکی به خریداران می باشد.

بر همین اساس در صورت مراجعه مشتریان برای ثبت سرویس اولیه به یکی از نمایندگی های مجاز ایران خودرو در بازه زمانی پنج ماهه و پیمایش دست کم هزار کیلومتر شرایط گارانتی خودرو فعال خواهد شد و در غیر این‌صورت گارانتی خودرو باطل شده و امکان استفاده از آن وجود ندارد.

بدیهی است در صورت عدم مراجعه در بازه زمانی یاد شده و کیلومتر تعیین شده، خودروی مورد نظر فاقد گارانتی بوده و هزینه خدمات بر عهده مالک خودرو خواهد بود.

لازم به ذکر است در مصوبه قبلی کمیته خودرو محدودیت زمانی سه ماهه و پیمایش دست کم هزار کیلومتر برای الزام انجام سرویس اولیه در نظر گرفته شده بود که با تغییرات در نظر گرفته شده، تمامی خودروهایی که گارانتی آنها به دلیل گذشت محدودیت زمانی و یا عدم پیمایش دست کم هزار کیلومتر باطل شده بود، می‌توانند با رعایت شرط جدید زمانی، از خدمات گارانتی بهره‌مند شوند.نظرات

  • ایرانی ایرانی (6 اسفند 1399 ساعت 09:04)

    با این کار شرایط را برای دلالها راحت تر کردید ، چون دیگر نگران ابطال گارانتی خودرو نیستند و با خیال راحت خودروهایی که از طریق قرعه کشی سوری و فرمالیته ایرانخودرو و سایپا با رانت و زد و بند و رشوه تحویل گرفته اند دپو میکنند و در التهاب بازار با قیمت بالا بفروش میرسانند .