1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. بائوجون آر اس-5 ؛ کراس اوور عضلانی چینی با پیشرانه توربو + عکس

بائوجون آر اس-5 ؛ کراس اوور عضلانی چینی با پیشرانه توربو + عکس

10 اسفند 1399
  • 0

آر اس-5(RS-5) یکی از محصولات صنعت خودرویی کشور چین است که از منظر طراحی ویژگی های جذابی را همراه خود دارد. 

در این مطلب سراغ RS-5 می رویم تا نگاهی به مشخصات این کراس اوور داشته باشیم که در بازار چین بین 15 تا 21 هزار دلار قیمت دارد.


نمای ظاهری

چراغ های اصلی بسیار باریک در قسمت دماغه یک فرمول تکراری برای این روزهاست که برای کراس اوورها از بلیزر گرفته تا انواع مدل های هیوندای استفاده شده است و حتی بسیاری از کمپانی های چینی نیز نمونه هایی با این الگو را ارائه کرده اند.

اما آنچه که موجب تفاوت آر اس-5 در نمای ظاهری می شود به خطوط و زوایایی باز می گردد که روی بخش های مختلف بدنه مانند درپوش موتور، فندرها(گلگیر) و درب ها ایجاد شده است. با توجه به آنچه مطرح شد؛ مشاهده می کنیم که فندرها همانند یک بخش مجزا در بدنه خودرو کاملا مشخص و برجسته شده اند خط شانه و نمای جانبی نیز دقیقا همین وضعیت را دارد و براحتی می توان تمامی اجزا را تفکیک شده، مشاهده کرد.

3.jpg

2.jpg

4.jpg

چراغ های اصلی عقب در قسمت میانی با یکدیگر ارتباط دارند و آنجا نیز منظره زیبایی را ایجاد کرده اند.

خودرو از منظر ابعاد برابر با 4570 میلیمتر در طول، 1870 میلیمتر در عرض و 1720 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با 2700 میلیمتر است. وزن خالص خودرو از 1545 تا 1630 کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ ها در حالت استاندارد 18 اینچی هستند.

 

پیشرانه

در بخش پیشرانه تمام تریم ها از نمونه 4 سیلندر توربوشارژ 1.5 لیتری با 147 اسب بخار خروجی و گشتاور250 نیوتن متر استفاده شده است. در بخش جعبه دنده نیز نمونه 8 سرعته سی وی تی و 6 سرعته دستی ارائه می شوند. خودرو فاقد سامانه تمام چرخ محرک است.

ظرفیت باک 60 لیتر و شاخص مصرف برای نمونه مجهز به جعبه دنده سی وی تی به ترتیب زیر گزارش شده است:

در شهر 10.5 لیتر، در بزرگراه 6.6 لیتر و در حالت ترکیبی 8 لیتر.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است.

5.jpg

کابین

در تصاویر فضای داخلی کابین یک محیط باکیفیت به نظر می رسد که البته برای قضاوت دقیق باید آنرا از نزدیک مورد بررسی قرار داد. الگوی طراحی کنسول جلو و نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی نیز متفاوت و جذاب به نظر می رسد. نمایشگر کیلومتر نیز از نوع تمام دیجیتال است تا فناورانه های این محیط نیز کاملا بروز شده، باشد.

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

از امکانات کابین می توان به سیستم تهویه اتوماتیک(آپشن)، استارت دکمه ای(آپشن)، درب صندق الکتریکی بدون نیاز به دخالت دست برای بازشدن(آپشن)، اسکای روف(آپشن)، نورپردازی داخلی(آپشن)، بلوتوث، پشتیبانی از فرمان های صوتی(آپشن)، استراحتگاه دست، تنظیم الکتریکی صندلی راننده و سرنشین(آپشن)، گرم کن و تهویه صندلی ها(آپشن)، چرم دور فرمان(آپشن)، پاور ویندوز جلو و عقب، گرم کن و تنظیم الکتریکی آینه ها(آپشن)، سنسور باران(آپشن)، برف پاک کن عقب(آپشن) و ... اشاره کرد.


ایمنی

در این قسمت ویژگی هایی شامل: ورود بدون کلید(آپشن)، کروز کنترل تطبیقی(آپشن)، رادار پارک جلو و عقب، دوربین پانورامیک(آپشن)، نشانگر فشار باد لاستیک(آپشن)، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری(آپشن)، ترمز پارک اتوماتیک، دستیار حرکت در سربالایی، هدلایت اتوماتیک(آپشن)، نوربالا و پایین تطبیقی(آپشن)، ایزوفیکس صندلی کودک، ایربگ و ... قابل اشاره هستند.

 نظرات