1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. دلایل مخالفت مجلس با آزادسازی قیمت خودرو چیست؟

دلایل مخالفت مجلس با آزادسازی قیمت خودرو چیست؟

11 اسفند 1399
  • 0

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از دلیل مخالفت کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با طرح آزادسازی قیمت خودرو سخن گفت.

علیرضا سلیمی در خصوص مخالفت کمیسیون صنایع مجلس با طرح آزادسازی قیمت خودرو عنوان کرد: کمیسیون صنایع مجلس بر این عقیده است که آزادسازی قیمت خودرو باید در مواقع خاص و ضروری صورت بگیرد. در شرایطی مانند اکنون که تقاضا از عرضه پیشی گرفته است قطعا نیاز به ساز و کاری مناسب برای حذف واسطه گری و دلال بازی از بازار خودرو است. چرا که امروزه بازار خودرو به سبب حضور دلالان وضعیت عجیبی پیدا کرده بنابراین باید خودرو را از حالت سرمایه ای خارج کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا کمیسیون صنایع طی روزهای اخیر مفصلا روی قیمت گذاری خودرو بحث کرده و به این نتیجه رسیده است که آزادسازی قیمت خودرو در شرایط فعلی راهکار مناسبی نیست.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هنگامی که میزان عرضه بیش از تقاضا است آزادسازی خودرو جای بحث ندارد اما در شرایطی مانند یک سال اخیر که تقاضا خودرو بیش از عرضه است نمی توان بازار را رها کرد و حتما باید آن را مدیریت کرد که لازم است تدابیر مناسبی از سوی شورای رقابت برای کنترل و مدیریت قیمت خودرو اندیشیده شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین نظر کمیسیون صنایع مبنی بر کنترل قیمت خودرو راهکاری مناسب در جهت صاحب خودرو شدن اقشار کم درآمد جامعه نیز خواهد بود.نظرات