1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. ادامه روند نزولی قیمت در بازار در هفته آخر سال ۹۹ به زیر قیمت کارخانه

ادامه روند نزولی قیمت در بازار در هفته آخر سال ۹۹ به زیر قیمت کارخانه

ادامه روند نزولی قیمت در بازار در هفته آخر سال ۹۹
27 اسفند 1399
  • 0

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: از ابتدای هفته معاملات به نقطه صفر رسیده و قیمت خودرو باز هم روند کاهس در پیش گرفته است، اما پیش‌بینی می‌شود نرخ‌ها در بازار روند کاهشی را طی کند.

سعید موتمنی در مورد وضعیت بازار خودرو در روزهای پایانی سال، اظهار کرد: تا یک ماه پیش مصرف‌کنندگان واقعی در بازار حضور داشتند، اما از روز شنبه این هفته، هیچ مشتری در بازار نیست.

 رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو تهران افزود: معاملات در نقطه صفر قرار دارد و قیمت‌ها نیز همچنان ریزشی است؛ به عنوان مثال قیمت خودروی پراید ۱۱۱ از ۱۱۲ میلیون تومان به ۱۰۰ تا ۱۰۴ میلیون تومان رسیده است. 

 وی ادامه داد: قیمت‌ها به سطح آذر رسیده و این روند نزولی ادامه خواهد داشت؛ باید توجه داشت که در صورت افزایش عرضه و کاهش نرخ دلار، قیمت خودرو در بازار کاهش بیشتری خواهد داشت و به زیر قیمت مصوب خواهد رسید.  موتمنی افزود: در همین راستا می‌توان به قیمت خودروی کوئیک اتوماتیک اشاره کرد که در کارخانه ۲۳۲ میلیون تومان است اما به دلیل افزایش عرضه از سوی کارخانه، نرخ در بازار به ۱۹۸ تا ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است.

  وی گفت: نکته مهم اینکه قیمت‌هایی که در آگهی‌های اینترنتی ثبت می‌شود نزدیک ۵ یا ۶ میلیون تومان بیشتر از بازار است و مصرف کننده در بازار می‌تواند خودرو را ارزان‌تر هم بخرد؛ به عنوان نمونه اگرچه قیمت خودروی پراید ۱۱۱ در آگهی‌ها ۱۰۴ تومان است، اما در بازار می‌توان این خودرو را تا ۱۰۰ میلیون تومان هم خریداری کرد.  موتمنی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال جدید نیز قیمت‌ها کاهشی باشد.

در بازار قیمت کوییک اتوماتیک۱۹۸ تا ۲۰۰ میلیون تومان پراید ۱۱۱ ۹۹ تا ۱۰۴ میلیون تومان تیبا صندوق‌دار۱۱۲ میلیون تومان تیبا هاچ‌بک۱۲۰ تا ۱۲۵ میلیون تومان ساینا۱۲۸ میلیون تومان رانا LX  تا ۱۹۵ میلیون تومان پژو۲۰۶ تیپ ۲ ۱۷۸ میلیون تومان ۲۰۶ تیپ ۵ ۲۴۷ میلیون توما ن سمند۱۷۵ میلیون تومان پژو پارس۱۹۸ میلیون تومان اعلام می شوند.

منبع مهر


نظرات