1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. نگاهی به هایپرکار جدید و گمنام آررا اتوموبیلی SD + تصاویر

نگاهی به هایپرکار جدید و گمنام آررا اتوموبیلی SD + تصاویر

2 فروردین 1400
  • 1

همه به آرزوهای خود دست پیدا نمی‌کنند؛ اما کندریم تاکی فردی است که به دنبال تولید اولین سوپرکار کشور آلبانی بوده است. ما پروژه او را قبلاً در پدال معرفی کرده‌ایم، سوپرکاری که با نام ایلیریان پیور اسپورت شناخته می‌شود. البته به نظر می‌رسد کمپانی آررا اتوموبیلی متعلق به تاکی این پروژه را لغو کرده تا روی یک خودروی بزرگ‌تر و قوی‌تر کار کند.

arrera-automobili-sd-2.jpg

این شرکت اقدام به معرفی هایپرکار آلبانیایی SD+ کرده است، هایپرکاری که از قوای محرکه شاخصی سود می‌برد.

اول بیایید درباره قوای محرکه این هایپرکار صحبت کنیم. نیروگاه ۸ سیلندر ۷ لیتری این خودرو دارای پیستون‌های ۹۰ درجه بوده و به‌طور اختصاصی توسط ولفگانگ کیزلر برای شرکت آررا اتوموبیلی ساخته شده است. این نیروگاه قدرت ۱۸۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۵۰۰ نیوتون متری با استفاده از سوخت نرمال داشته و هدف‌گذاری شرکت نیز دست‌یابی به وزن کمتر از ۱۲۳۰ کیلوگرم می‌باشد. آررا گفته که از شکسته شدن رکورد سرعت دنیا توسط این خودرو مطمئن است.

arrera-automobili-sd3.jpg

از نظر طراحی تاکی که طراح ایلیریان پیور اسپورت بوده شکل‌دهی SD+ را نیز بر عهده گرفته و این خودرو را به‌طور کامل از فیبر کربن ساخته است. او می‌گوید در طراحی این خودرو از فرمول ۱ به ویژه شاخصه‌های آئرودینامیکی آن الهام گرفته است. هر بخش از بدنه این هایپرکار دارای عملکرد آئرودینامیکی خاصی است.

یکی از مثال‌های بارز این موضوع نشان نصب شده در بخش عقب است که به سرعت هوای داغ پیشرانه را خارج کرده و اجازه می‌دهد هوای سرد وارد اویل پمپ شود.

arrera-automobili-sd7.jpg
آررا SD+ همچنین نام‌گذاری جالبی دارد. S مخفف اسکندربگ است که یکی از فرماندهان نظامی آلبانی بوده است. حرف D مخفف عدد ۵۰۰ در زبان رومی است که نشان می‌دهد این خودرو سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعتی خواهد داشت. پسوند + نیز نشان دهنده برنامه‌های شرکت برای رسیدن به سرعتی بالاتر از ۵۰۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد.


آررا گفته که SD+ سال آینده به‌صورت کامل معرفی خواهد شد.

منبع پدال


نظرات

  • pershan pershan (2 فروردین 1400 ساعت 14:18)

    به نظرم ۵۰۰ کیلومتر خیلی خوبه