1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. فورد موستانگ سوپر اسنیک اسپیداستر به مناسبت تولد کارول شلبی معرفی شد + قیمت

فورد موستانگ سوپر اسنیک اسپیداستر به مناسبت تولد کارول شلبی معرفی شد + قیمت

3 فروردین 1400
  • 0

به مناسبت جشن تولد ۹۵ سالگی زنده‌یاد کارول شلبی، شرکت شلبی آمریکن نسخهٔ ویژه‌ای از فورد موستانگ را معرفی کرده که شلبی سوپر اسنیک اسپیداستر نام دارد. 

Shelby-Super-Snake-6.jpg
این یک مدل تولید محدود است که تنها ۹۸ دستگاه از آن ساخته می‌شود. سوپر اسنیک اسپیداستر علاوه بر برخورداری از استایل منحصربه‌فرد و جذاب، قدرت بسیار زیادی هم دارد زیرا در سینهٔ آن پیشرانهٔ ۵ لیتری V8 کایوت قرار گرفته که به لطف یک سوپرشارژر Whipple، قدرت خیره‌کننده‌ای برابر با ۸۲۵ اسب بخار تولید می‌کند.

Shelby-Super-Snake-5.jpg

برای انتقال این نیروی عظیم، خریداران می‌توانند گیربکس‌های دستی یا اتوماتیک را انتخاب کنند که هردو گیربکس توسط شلبی آمریکن ارتقاءهای منحصربه‌فردی را تجربه کرده تا بتوانند قدرتی که دو برابر یک موستانگ GT استاندارد است را کنترل کنند. 


علاوه بر این، میل‌گاردان و دیفرانسیل هم تقویت شده‌اند تا بتوانند در برابر نیروی بیشتر موتور مقاومت کنند. در همین حال، شلبی برای مهار کردن این اسب سرکش نیز ترمزهای عظیمی با کالیپرهای شش پیستونه در جلو و چهار پیستونه در عقب را در نظر گرفته است.

Shelby-Super-Snake-8.jpg
از سوی دیگر، لاستیک‌های مخصوصی هم برای سوپر اسنیک اسپیداستر در نظر گرفته شده تا به انتقال بهتر نیرو به مسیر کمک کنند اما قطعاً به‌سختی می‌توان ۸۲۵ اسب بخار که صرفاً به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود را کنترل کرد. این موستانگ روباز منحصربه‌فرد مثل نسخه‌های استاندارد هرگز قیمت مناسبی ندارد زیرا اگر خریدار خودش موستانگ GT استاندارد را در اختیار شلبی قرار دهد، برای کل این پکیج باید ۸۰ هزار دلار بپردازد و اگر بخواهد خودرو را به‌صورت کامل از شلبی خریدار کند این رقم به ۱۳۳,۷۸۵ دلار افزایش میابد. شلبی آمریکن این ماشین را با گارنتی ۵۸ هزار کیلومتری عرضه می‌کند.

Shelby-Super-Snake-4.jpg

 

منبع پدال


نظرات