1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. فن آوری، تکنولوژی و مقایسه
  4. نگهدارنده باتری در خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

نگهدارنده باتری در خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

10 فروردین 1400
  • 1

اگر قصد دارید اتومبیل خود را برای مدت طولانی در حالت پارک و بدون استفاده بگذارید، مهم است که به فکر سلامت باتری خودرو باشید. عدم استفاده از وسیله نقلیه برای مدت طولانی می‌تواند باعث خالی شدن باتری خودرو شود، اما یک نگهدارنده باتری می‌تواند از بروز این اتفاق جلوگیری کند.

نگهدارنده باتری چیست؟ این دستگاهی است که می‌تواند مقدار شارژ مناسبی را به باتری وسیله نقلیه شما تحویل دهد تا هنگامی که به طور منظم استفاده نمی‌شود، آن را شارژ نگه دارد. در اینجا نگاه دقیق تری به این دستگاه‌ها و نحوه انتخاب نوع مناسب برای وسیله نقلیه خواهیم انداخت.


چه عواملی باعث تخلیه باتری اتومبیل پارک شده می‌شود؟

ماشین ممکن است هفته‌ها در پارک باشد، اما این بدان معنا نیست که باتری آن در این مدت استفاده نشده است. حتی وقتی ماشین پارک شده است، باتری، سیستم هشدار دهنده خودرو، سیستم‌های رایانه‌ای و سایر ویژگی‌های الکتریکی را تأمین می‌کند. اگر ماشین به اندازه کافی رانده نشود تا بتواند خود را شارژ کند، همه این‌ها می‌توانند به آرامی از باتری وسیله نقلیه تخلیه کنند.

عامل دیگری که می‌تواند آب باتری ماشین پارک شده را از دست بدهد، دما است. اگر در هوای بسیار گرم زندگی می‌کنید، گرمای محیط اطراف شما می‌تواند باتری ماشین را در حالی که پارک شده است، تخلیه کند. هوای بسیار سرد همچنین می‌تواند بر باتری‌ها اثر بگذارد.

واکنش شیمیایی باعث تولید برق می‌شود، انرژی کمتری تولید می‌کند و روغن غلیظ تر می‌شود، این بدان معنی است که برای روشن شدن موتور انرژی بیشتری لازم است. حتی در دمای مناسب، باتری‌ها به آرامی تخلیه می‌شوند، بنابراین مهم است که برای شارژ کردن،  از نگهدارنده  به طور منظم استفاده کنید.

اما نگهدارنده باتری چیست؟ این ابزار با گذشت زمان در حالی که ماشین خاموش است، برق کمتری را به باتری می‌دهد، اطمینان حاصل می کند که باتری همیشه شارژ کافی برای تأمین انرژی سیستم‌های خودرو را دارد.

از برخی جهات، نگهدارنده باتری مشابه شارژر باتری است. اما این دو محصول از جهات کلیدی با یکدیگر تفاوت دارند. یک شارژر باتری جریان ثابت برق را تا زمان شارژ کامل باتری اتومبیل ارائه می‌دهد و پس از اتمام شارژ، باید آن را جدا کنید.

از طرف دیگر، یک نگهدارنده باتری، شارژ را کنترل می‌کند و فقط با افت ولتاژ باتری، میزان بیشتری را تحویل می‌دهد. به همین دلیل، یک نگهدارنده باتری می‌تواند بدون مراقبت باقی بماند در حالی که مدت طولانی به وسیله نقلیه متصل است، این مورد در مورد شارژر استاندارد باتری وجود ندارد.


چگونه یک باتری نگهدارنده را انتخاب کنیم؟

مهم است نگهدارنده باتری انتخاب کنید که ولتاژ مناسب باتری ماشین را تأمین کند. بیشتر اتومبیل‌ها از باتری ۱۲ ولت استفاده می‌کنند. اگر این مورد برای وسیله نقلیه شما باشد، شما به یک نگهدارنده باتری ۱۲ ولت نیاز دارید.

اگر بدون اقدامات احتیاطی مناسب، زمستان یا هنگام تعطیلات طولانی مدت اتومبیل خود را پارک بگذارید، پس از بازگشت ممکن است برای روشن کردن آن با مشکل مواجه شوید.

برای خرید باتری خودرو با بهترین قیمت میتوانید به فروشگاه وبسایت car.ir مراجعه نمایید .نظرات

  • تندیس تندیس (10 فروردین 1400 ساعت 07:22)

    بهتر نبود بجای استفاده از ربات مترجم کمی بیشتر وقت میگذاشتید تا ترجمه بهتری ارایه کنید یا حداقل بعد از ترجمه رباتیک متن را ویرایش میکردید جمله " انرژی کمتری تولید می‌کند و روغن ضخیم‌تر می‌شود " و یا " هنگام تعطیلات طولانی مدت اتومبیل خود را پارک بگذارید، می‌توانید دوباره به سمت باتری ماشین مرده برگردید. " نشان دهنده این است که متن به محض خروج از ربات مترجم منتشر شده و کسی کمترین اهمیتی به ویرایش ان نداده است .