1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. گرانترین خودروهای وارداتی در تیر ماه 94

گرانترین خودروهای وارداتی در تیر ماه 94

12 مرداد 1394
  • 0

بررسی‌ها از آمار واردات خودرو سواری گمرک در تیر ماه حاکی از آن است، که این‌بار بی‌ام‌و های هیبریدی در صدر گرانترین خودرو های وارداتی قرار گرفتند.

در تیر ماه سال جاری سه دستگاه بی ام و هیبریدی I8 از ترکیه به ایران وارد شد که ارزش یک دستگاه از آن ۲۰۵ هزار و ۳۲۹ دلار و ارزش دو دستگاه دیگر ۲۰۴ هزار و ۷۸۶ دلار است.

همچنین دو دستگاه بی ام و هیبریدی از امارات متحده عربی به ایران وارد شد که ارزش هر کدام از آنها ۲۰۱ هزارو ۴۵۴ دلار است .بر اساس این گزارش؛ دو دستگاه خودرو سواری بی ام و هیبریدی i8 از کشور آلمان به ایران وارد شد که ارزش هر کدام از آنها ۲۰۱ هزار و ۲۲۹ دلار است.

در مدت یاد شده امارات متحده عربی بزرگترین صادر کننده بی ام و های هیبریدی به ایران هستند و بیش از ۲۰ دستگاه خودرو هیبریدی که ارزش هر کدام از آنها بیش از ۲۰۰ هزار دلار است از امارات به ایران صادر شد.

نکته قابل توجه این است که یک دستگاه بنز S500 با حجم موتور ۴۶۰۰ سی سی با مجوز وزارت خارجه از عربستان سعودی به کشور وارد شده است. ورود این خودرو غیرمجاز محسوب می‌شود.

در تیر ماه ۳ هزار و ۶۳۴ خودرو سواری به ارزش ۹۲ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۵۸۵ دلار به کشور وارد شد.

این میزان واردات در مقایسه با مدت مشابه از نظر تعداد ۶۴ درصد و از نظر ارزش ۵۰٫۰۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

این طور که به نظر می‌رسد صفر شدن سود بازرگانی خودروهای هیبریدی به مذاق واردکنندگان خوش آمده و آمارها حاکی از آن است که با وجود آنکه واردات رسمی خودرو کاهش یافته اما واردات خودروهای هیبریدی در حال افزایش است.

 گرانترین خودروهای وارداتی در تیر ماه 94نظرات