1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از Xingyue L؛ کراس اوور جدید جیلی با نگاهی به آئودی و خودران ها +عکس

رونمایی از Xingyue L؛ کراس اوور جدید جیلی با نگاهی به آئودی و خودران ها +عکس

رونمایی از Xingyue L؛ کراس اوور جدید جیلی با نگاهی به آئودی و خودران ها + عکس
4 اردیبهشت 1400
  • 0

کمپانی جیلی خودروساز چینی در جریان برگزاری نمایشگاه بین المللی خودرو شانگ های(اتو شانگ های) از جدیدترین شاسی بلند خود با نام  Xingyue L رونمایی کرد. جیلی در طراحی این خودرو نگاه ویژه ای به کراس اوورهای فولکس واگن داشته است! برای مثال می توان به شباهت چراغ های اصلی عقب به آئودی کیو8 و همچنین الگوی رینگ ها به آنچه که در محصولات فولکس واگن دیده ایم، اشاره کرد.

2.jpg

جیلی - Geely - خودروسازی چینی است که در ابتدای تاسیس به ساخت یخچال می‌پرداخت، اما در اواسط دهه نود به ساخت موتور سیکلت روی آورد، در ادامه نیز به تولید خودروهای ون پرداخت تا نهایتا در سال 2002، رسما به جمع تولید کنندگان خودرو سواری پیوست.

3.jpg

مالک جیلی، گروه هولدینگ جیلی است. این هولدینگ در سال 2010، شرکت ولوو کارز سوئد را از فورد خریداری کرد، همچنین در سال 2013 شرکت تاکسی بریتانیا را به مالکیت خود دراورد.در سال 2017، مالکیت لوتوس نیز به کنترل جیلی درامد، جیلی همچنین اعلام کرده قصد خرید 49.9% سهام هولدینگ پروتون را نیز دارد!

5 (2).jpg
در تصاویری که از نمایشگاه ارائه شده علاوه بر طراحی موفق نمای بیرونی، با حضور در کابین بیشتر می توان به تلاش جیلی برای ارائه یک محصول باکیفیت پی برد تا جائیکه Xingyue L را به محصولات سطح بالای بازار جهانی نزدیک کند.

این خودرو با سطح 2 رانندگی خودران ارائه خواهد شد و از دیگر امکانات پیشرفته آن می توان به سیستم پارک خودرکار، 12 رادار اولتراسونیک، رادارهای پیشرفته محیطی، دوربین های با کیفیت در 4 گوشه خودرو، 1 دوربین مونوکولار، 1 دوربین داشبورد، 1 دوربین فضای داخلی خودرو و 24 سنسور محیطی اشاره کرد.

5.jpg
در قسمت پیشرانه نیز از نمونه 2 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ با 215 اسب بخار خروجی و گشتاور 325 نیوتن متر استفاده شده است. این پیشرانه بطور مشترک با مهندسان ولوو توسعه یافته است. برای مشتریان یک پیشرانه نیز در حالت آپشن ارائه خواهد شد که 235 اسب بخار خروجی و 380 نیوتن متر گشتاور دارد.

6.jpg
با پیشرانه ضعیف تر، خودرو طی 7.9 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد و با پیشرانه 235 اسب بخاری این شاخص طی 7.7 ثانیه ثبت شده است.

این کراس اوور مجهز به سامانه تمام چرخ محرک است.

 

 

 

 

 

 نظرات