1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. انتشار گزارش باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی - اسفند ۹۹ + جدول

انتشار گزارش باکیفیت و بی کیفیت ترین خودروهای داخلی - اسفند ۹۹ + جدول

6 اردیبهشت 1400
 • 1

گزارش ارزشیابی کیفی خودرو اسفند۹۹ توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صمت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها را در کشور را برعهده دارد. همچنین نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو و براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.

گزارشی که از این بررسی حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند. فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو از طریق هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است. همچنین در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین یک تا 5 ستاره کیفی را برایشان در نظر می‌گیرد.

هدف اصلی از این گزارش، ارتقا کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت بین خودروسازها می‌باشد. در ادامه گزارش ارزشیابی کیفی خودروها در اسفندماه مشاهده می‌کنید.

جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سبک-بخش وانت

4.jpg

جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سبک-بخش سواری

5.jpg

جدول مقایسه سطوح کیفیت-گروه سبک

6.jpgنظرات

 • رامین رامین (6 اردیبهشت 1400 ساعت 08:09)

  همشون آشغالن....
  ببری کشورای پیشرفته...نگاهشم نمیکنن!!
  خودمون کردیم..که اینجوری داره سرمون میاد