1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی لئوپارد ماتو؛ شاسی بلند چینی لوکس 17 هزار دلاری با نشانه هایی از پورشه و بنز + عکس

معرفی لئوپارد ماتو؛ شاسی بلند چینی لوکس 17 هزار دلاری با نشانه هایی از پورشه و بنز + عکس

11 اردیبهشت 1400
  • 0

کراس اووری از برند چانگ فنگ که مالکیت آن در اختیار گروه گاگ چین قرار دارد. امروز قصد داریم سراغ یک محصول لوکس از برند چانگ فنگ با نام لئوپارد ماتو برویم که طراحان آن در قسمت های مختلف بدنه و کابین توجه خاصی به محصولات محبوب پورشه و مرسدس بنز داشته اند!

آخرین مدل ماتو در بازار چین از 17 تا 24 هزار دلار قیمت دارد.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 


طراحی 

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ ماتو در مجموع خودروی زیبایی است که می تواند مخاطب را مجذوب خود کند. بویژه در بخش دماغه با استفاده از یک گریل(جلوپنچره) بسیار بزرگ کرومی که ظاهری متفاوت برای آن ایجاد کرده است.

خودرو از منظر ابعاد برابر با 4696 میلیمتر در طول، 1906 میلیمتر در عرض و 1709 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2700 میلیمتر است. ارتفاع از سطح زمین 175 میلیمتر و وزن خالص خودرو از 1635 تا 1660 کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ های آلومینیومی در حالت استاندارد 18 و 20 اینچی ارائه می شوند.

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

پیشرانه

در بخش پیشرانه از نمونه 1.6 لیتری توربو با 200 اسب بخار خروجی و گشتاور 270 نیوتن متر استفاده شده است. بیشینه سرعت خودرو 185 کیلومتر محاسبه شده است. در بخش جعبه دنده نمونه 6 سرعته دستی و نمونه 6 سرعته دی سی تی قابل سفارش است.

شاخص مصرف سوخت با جعبه دنده دستی برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر نیز برابر با 8.8 لیتر، در بزرگراه 6.3 لیتر و در حالت ترکیبی 7.3 لیتر است. این شاخص با جعبه دنده دی سی تی به ترتیب 9.4 لیتر، 6.6 لیتر و 7.5 لیتر گزارش شده است.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است.

6.jpg

7.jpg
کابین و ایمنی

از امکانات کابین باید به نمایشگرهای دوقلوی دیجیتال به سبک مرسدس، دریچه های سیستم تهویه دایره ای به سبک مرسدس، سیستم تهویه اتوماتیک(آپشن)، استارت دکمه ای، سانروف(آپشن)، نورپردازی داخلی(آپشن)، ناوبری ماهواره ای، بلوتوث، یو اس بی، تنظیم الکتریکی صندلی ها(آپشن)، گرم کن و تهویه صندلی ها(آپشن)، استراحتگاه دست جلو و عقب، تنظیم ارتفاع و عمق فرمان، فرمان چرم(آپشن)، پاور ویندوز جلو و عقب، تنظیم الکتریکی و گرم کن آینه ها(آپشن)، سنسور باران(آپشن)، آینه های تاشوی الکتریکی(آپشن)، برف پاک کن عقب و ... اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: کروز کنترل تطبیقی(آپشن)، ورود بدون کلید، رادار پارک جلو و عقب(آپشن)، دوربین عقب(آپشن)، دوربین پانورامیک(آپشن)، نشانگر فشار باد لاستیک ها(آپشن)، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری(آپشن)، دستیار حرکت در سربالایی، دستیار حرکت در سرپایینی(آپشن)، هدلایت اتوماتیک(آپشن)، ایزوفکیس، ایربگ، ایربگ جانبی(آپشن) و ... قابل اشاره هستند.

 

 

 

 نظرات