1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی خودروی چینی که فرمان ندارد؛ هونگ چی کانسپت L و ادعای رقابت با لوکس ترین های دنیا + عکس

معرفی خودروی چینی که فرمان ندارد؛ هونگ چی کانسپت L و ادعای رقابت با لوکس ترین های دنیا + عکس

معرفی خودروی چینی که فرمان ندارد؛ هونگ چی کانسپت L + عکس
13 اردیبهشت 1400
  • 1

هونگ چی فعالیت خود را از سال 1958 آغاز کرد تا هم اکنون عنوان قدیمی ترین خودروساز کشور چین را در اختیار داشته باشد. از سوی دیگر هونگ چی را یک برند سیاسی دانست زیرا خودروی مورد علاقه دولتمردان چینی در تمامی مراسم های رسمی بوده است.

شاسی بلند الکتریکی E115 و سدان H9 از جدیدترین های هونگ چی هستند. چندی پیش صحبت از حضور برخی مدلهای این شرکت چینی در ایران نیز بود - ورود خودرو لوکس هونگچی H5 بزودی به بازار ایران - که می توانید با کلیک بر روی آن مطلب مربوط به این خیر را مشاهده نمایید.

3.jpg
اما این برند چینی در نمایشگاه بین المللی خودروی شانگ های 2021 موسوم به اتو شانگ های از یک سدان مفهومی فوق لوکس با نام کانسپت L رونمایی کرده که مخاطبان این رویداد خودرویی را غافلگیر کرده است. منابع مختلف سال 2023 را زمان احتمالی ورود این ابر سدان جذاب به خط تولید پیش بینی کرده اند.

5.jpg
کانسپت ال را باید یک سدان بزرگ با طراحی لیفت بک در ستون آخر دانست که تم دو رنگ بدنه نیز تحفه های مایباخ را تداعی می کند.

اما یک نکته جالب در طراحی فضای کابین این خودرو وجود دارد که مربوط به جانمایی صندلی ها می شود. یک صندلی در ردیف جلو و دو صندلی در ردیف عقب قرار گرفته اند.

2.jpg
و البته فرمانی برای هدایت خودرو نیز در کابین مشاهده نمی شود که احتمالا مربوط به سطح رانندگی خودران این وسیله نقلیه می شود. در رابطه با پیشرانه نیز اطلاعاتی ارائه نشده اما قطعا این یک محصول تمام الکتریکی خواهد بود.


برای اظهار نظر در رابطه با هونگ چی کانسپت ال و توانایی رقابت این محصول با سدان های اشرافی مانند مایباخ باید منتظر انتشار اطلاعات رسمی نسخه خط تولید آن بود زیرا در حالت مفهومی دامنه ماجراجویی های کمپانی تولید کننده بسیار وسیع تر از محصولی است که در نهایت روانه بازار خواهد شد.

4.jpg

 

 

 

 نظرات

  • Mikaeel S Mikaeel S (13 اردیبهشت 1400 ساعت 16:15)

    عالیه