1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. آیا خودرو امروز گران می شود؟ شورای رقابت در انتظار یک تصمیم عجیب

آیا خودرو امروز گران می شود؟ شورای رقابت در انتظار یک تصمیم عجیب

13 اردیبهشت 1400
 • 4

یک عضو شورای رقابت با اعلام اینکه در شرایط فعلی افزایش قیمت خودرو منطقی نیست، گفت: شورای رقابت فردا تصمیم نهایی درباره تغییر قیمت خودرو‌ را اعلام خواهد کرد.

 براساس دستورالعمل شورای رقابت قرار است در 462 امین جلسه این شورا موضوع اصلاح قیمت خودرو مورد بررسی قرار گیرد، البته در طول دو هفته اخیر موضوع قیمت خودرو در دستور کار شورای رقابت قرار داشت اما هنوز این شورا به توافقات لازم دست پیدا نکرده و قرار است در جلسه فردا تصمیم نهایی را درباره تعیین تکلیف قیمت خودرو اعلام کند. 

آنطور که مجتبی رضاخواه یکی از اعضای شورای رقابت به خبرگزاری تسنیم گفته است قرار است در جلسه فردا تصمیم لازم برای تغییر قیمت خودرو اتخاذ شود.

 البته این عضو شورای رقابت معتقد است درشرایط فعلی افزایش قیمت خودرو منطقی نبوده و باید این موضوع به اوایل تیرماه موکول شود. 

رضاخواه با اعلام اینکه چندین سناریو برای تغییرات قیمت خودرو در شورای رقابت مطرح شده است، افزود: یکی از این پیشنهادات این بود که افزایش قیمت ها مشمول خودروهای پیش فروش نشده و در خودروهایی که در طرح پیش فروش های جدید به فروش می رسند اجرایی شود. 

این عضو شورای رقابت تصریح کرد: به اعتقاد بنده با توجه به ریزش قیمتها در بازار خودرو و قیمت ارز افزایش قیمت خودرو در شرایط فعلی معقول نبوده و باید این موضوع را فعلا از دستور کار شورای رقابت خارج کرد. 

وی با اعلام اینکه در سه ماه اخیر روند کاهشی قیمت خودرو در بازار بوجود آمده است، گفت: بنده با افزایش قیمتها مخالف هستم و در جلسات گذشته شورای رقابت نیز این موضوع را اعلام کردم. به اعتقاد من افزایش قیمتها ان هم در شرایطی که بازار با ریزش قیمت ارز روبروست منطقی به نظر نمی رسد. 

منبع تسنیم


نظرات

 • ایرانی ایرانی (13 اردیبهشت 1400 ساعت 14:17)

  آره بابا بزارین برا تیرماه !!!!!!!!
  الان وقته انتخاباته

 • علی علی (13 اردیبهشت 1400 ساعت 00:26)

  قصدشان اینست که قیمت ها را بالا ببرند تا در صورت برداشتن تحریم های خودرویی و کاهش قیمت دلار به قیمت مورد نظرشان برسند .

 • امیر امیر (12 اردیبهشت 1400 ساعت 23:10)

  به نظرم؛ اگه قیمت بر اساس قیمت تمام شده به انضمام پرداخت های قانونی و در نهایت سودی بالاتر از نرخ بهره بانکی باشه ؛ این کار ضمن حمایت از تولید؛ ایجاد اشتغال؛ می‌تونه باعث سود دهی کارخانه و هدایت نقدینگی مخرب به سمت سرمایه گذاری از طریق بورس بشه ؛ کارخانه ها هم باید موظف بشن بخشی از سود رو به تحقیق توسعه اختصاص بدن و نهاد های نظارتی هم باید به دقت این روند رو رصد کنن

 • پراید پراید (12 اردیبهشت 1400 ساعت 20:31)

  قراضه های سایپا نه تنها نباید گرون شوند بلکه باید ارزون هم بشن