1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. انتشارجدول قیمت احتمالی برخی از خودروهای داخلی

انتشارجدول قیمت احتمالی برخی از خودروهای داخلی

اعلام جدول قیمت احتمالی برخی از خودروهای داخلی
15 اردیبهشت 1400
  • 2

با مصوبه شورای رقابت، قیمت رسمی (کارخانه‌ای) محصولات ایران خودرو به طور متوسط 8.2 درصد و خودروهای سایپا به طور میانگین 8.9 درصد افزایش یافت.

شورای رقابت قیمت محصولات ایران خودرو را افزایش داد. طبق مصوبه  جدید این شورا، بر اساس تورم بخشی یک ساله اعلام شده توسط بانک مرکزی، پس از کسر تورم‌های اعمال شده قبلی در سه ماه اول و دوم سال 99 و نیز پس از اعمال متغیرهای کیفیت و بهره وری، برای شرکت ایران خودرو به طور متوسط 8.2 درصد و برای شرکت سایپا به طور متوسط 8.9 درصد افزایش قیمت محاسبه شده است.

این افزایش قیمت، برای تمامی خودروهای مشمول دستورالعمل قیمت‌گذاری شورا، تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اعمال و اجرا می‌شود. مصوبه شورای رقابت تاکید کرده است که برای تمامی کسانی‌که تا پایان سال 99 برای خرید خودرو ثبت نام کرده و پیش پرداخت داشته‌اند و مشمول دریافت سود نیستند، افزایش قیمتی تعلق نمی‌گیرد.

 اگر چه شورای رقابت «میانگین» رشد قیمت خودروسازان را اعلام کرده و برای قیمت های نهایی باید منتظر جزئیات بیشتر بود، با این حال می توان به صورت سرانگشتی حدود قیمت رسمی خودروها را مطابق جدول محاسبه کرد. در همین حال برخی کارشناسان به گران شدن خودرو با وجود ارزان شدن قیمت ارز و کاهش هزینه های ارزی خودروسازان و افت قیمت مواد اولیه خودرو نظیر فولاد انتقاد کردند.

65.jpg

منبع خراسان


نظرات

  • رضا رضا (16 اردیبهشت 1400 ساعت 03:20)

    من حواله دار1401آخه یه کارگرازکجابیاره که افزایش جورکنه من که موندم چراپیگیرنیستین کی واقعان مصرف کننداست من اگه داشتم ازبازار تهیه میکردم

  • فریدون فریدون (15 اردیبهشت 1400 ساعت 16:11)

    قراربود اگر دلار ارزان شد قیمت ها کاسته شوند ولی متاسفانه اینطور به نظر نمیرسد ، واعلام کردید تا شهریورماه چنانچه قیمت ارز ثابت باشد یا کاهش پیداکند قیمت ها تغییر نکند ، چرا باعث گرانی میشوید