1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. نماینده مجلس: خودرو با تصمیم شورای رقابت گران شد

نماینده مجلس: خودرو با تصمیم شورای رقابت گران شد

18 اردیبهشت 1400
  • 1

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در حالی که در هفته‌های گذشته قیمت خودرو در بازار کاهشی شده بود؛ نه تنها خودرو ارزان نشد بلکه با تصمیم شورای رقابت گران شد.

علیرضا سلیمی با انتقاد از تصمیم شورای رقابت مبنی بر افزایش قیمت خودرو در کارخانه، گفت: مبنا و منطق افزایش قیمت خودرو در شرایطی که نرخ ارز روزبه روز کاهش می‌یابد، مشخص نبوده و استدلال آقایان برای این تصمیم شفاف نیست.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر این سوال ایجاد شده که چرا در گذشته که قیمت خودرو لحظه‌ای افزایش می‌یافت، خودروسازان علت را تاثیرگذاری ارز بر قیمت تمام شده مطرح می‌کردند، اما در شرایط کنونی که با اُفت نرخ ارز، قیمت مواد اولیه مانند فولاد نیز کاهشی می‌شود، بهای چهارچرخ‌ها در کارخانه افزایش می‌یابد؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با جدیت این موضوع را بررسی می‌کند، اضافه کرد: در هفته‌های گذشته قیمت خودرو در بازار کاهشی شده بود در واقع تمامی سیگنال‌ها مبنی بر این بود که قیمت‌ها باید کاهشی شود این در حالی است که نه تنها خودرو ارزان نشد بلکه گران شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به شرایط بازار خودرو در سال‌های گذشته، گفت: خودروسازان باید تجربه سال‌های گذشته را پیش روی خود قرار دهند چراکه در آن روز‌ها مردم تمایل چندانی برای خرید خودرو نداشتند و آن‌ها ناچار شدند که برای فروش محصولات خود مشوق‌هایی برای خریداران در نظر گیرند.نظرات

  • میثم میثم (18 اردیبهشت 1400 ساعت 09:06)

    فقط تحریم خرید خودرو صفر توسط مردم جوابگو هست ، والسلام .