1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. نظر وزیر صمت به افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت

نظر وزیر صمت به افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت

18 اردیبهشت 1400
  • 2

علیرضا رزم حسینی در حاشیه دومین جلسه ستاد تسهیل در سال 1400 در خصوص افزایش قیمت خودرو گفت: شورای رقابت با جایگاه قانونی که دارد می‌تواند کالاهای انحصاری را قیمت گذاری کند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته با افزایش 400 درصدی نرخ ارز و افزایش قیمت اقلام مورد نیاز تولید خودرو، شورای رقابت حداقل افزایش قیمت را برای خودروها در نظر گرفت، افزود: این شورا می‌تواند به حذف رانت بین کارخانه و بازار کمک کند و با اعمال درست قیمت، رانت بین کارخانه و بازار را بشکند.

رزم حسینی افزود: تولید خودرو با وجود شرایط کرونا و تحریم ادامه دارد، امیدوار هستیم قیمت‌ها واقعی شود و وضعیت بازار بهبود پیدا کند.

وزیر صمت همچنین گفت: رقابتی کردن بازار خودرو تا حدودی به واردات و فعالیت شرکت‌های خصوصی نیاز دارد.

وی افزود: یکی از ستادهای خوبی که برای پشتیبانی از تولید تشکیل شده ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است و سال گذشته بیش از هزار مصوبه در کل کشور داشتیم که تا کنون 71 درصد آن اجرایی شده است.

رزم حسینی با بیان اینکه امسال هم بر اساس شعار سال جلسات هفتگی این ستاد را دنبال می‌کنیم، افزود: وزارت صمت به عنوان متولی تولید کشور با همراهی سایر وزارت خانه‌ها اجرای مصوبات ستادت تسهیل، و حل مشکلات واحدهای تولیدی را پیگیری می‌کند.

وزیر صمت با اشاره به رشد 8 درصدی صنعت و ایجاد اشتغال 124 هزار نفری در این بخش گفت: نکته خیلی مهمی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند واگذاری‌هایی بود که منجر به تولید نشده است. هفته گذشته اطلاعیه‌ای به همه استان‌ها ابلاغ شد تا تمام واحدهای واگذار و تعطیل شده شناسایی شوند و تا جایی که می‌توانیم رسیدگی کنیم تا به چرخه تولید بازگردند.نظرات

  • jaber jaber (18 اردیبهشت 1400 ساعت 11:38)

    این داستان ادامه دارد....

  • علی علی (18 اردیبهشت 1400 ساعت 09:46)

    با افزایش کمتر از 10 درصد قیمت حودرو نمی توان دلالی را از بازار خودرو جمع کرد. باید قیمت ها را به حدود 5 درصد کمتر از قیمت بازار آزاد رساند تا دلال ها برون. برای این کار افرایش های حود 80 تا 90 درصد لازم است. با رفتن دلال ها قیمت ها به مرور کاهش می یابد