1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی هان تنگ X5؛ کراس اوور چینی نسبتا ارزان با کابین طرح چوب + قیمت

معرفی هان تنگ X5؛ کراس اوور چینی نسبتا ارزان با کابین طرح چوب + قیمت

25 اردیبهشت 1400
  • 0

هان تنگ نام کمپانی خودروسازی خصوصی در کشور چین است که فعالیت خود را از سال 2013 آغاز کرده است. یکی از جدیدترین کراس اوورهای این کمپانی هان تنگ X5 است که در بازار چین بالاترین تریم آن حدود 16 هزار دلار قیمت دارد.

هن تنگ - HanTeng - از نوپاترین شرکت های خودروساز چینی است که تنها 5 سال پس از تاسیس، قصد ورود به بازار ایران را دارد.

با وجود تجربه کم، بخش تحقیق و توسعه این شرکت کاملا فعال عمل می‌کند به صورتی که دو سال پس از تاسیس مدل X7 و یکسال بعد نیز هن‌تنگ X5  را به بازار معرفی کرده است.


ابعاد

خودرو از منظر ابعاد برابر با 4501 میلیمتر در طول، 1820 میلیمتر در عرض و 1648 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2600 میلیمتر است. ارتفاع از سطح زمین 157 میلیمتر و وزن خالص 1410 تا 1505 کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ های استاندارد آلومینیومی 17 اینچی هستند.

1.jpg

2.jpg


پیشرانه

در بخش پیشرانه تمامی تریم ها از نمونه 1.5 لیتری توربو 4 سیلندر با 156 اسب بخار خروجی و گشتاور 215 نیوتن متر استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده 5 سرعته دستی یا 6 سرعته اتوماتیک قابل سفارش است.

خودرو فاقد سامانه تمام چرخ  محرک است. ظرفیت باک 50 لیتر و شاخص مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی با جعبه دنده دستی برابر است با: در شهر 8.9 لیتر، در بزرگراه 5.8 لیتر و در حالت ترکیبی 6.9 لیتر.

این آمار با جعبه دنده اتوماتیک برابر است با: در شهر 9.5 لیتر، در بزرگراه 6.2 لیتر و در حالت ترکیبی 7.4 لیتر.

سیستم ترمز درتمامی چرخ ها دیسکی است.

4.jpg

کابین و ایمنی

در طراحی کابین تلاش بر این بوده تا یک محیط باکیفیت ارائه شود که تریم طرح چوب بخشی از برنامه مذکور است. از  امکانات کابین می توان به سیستم تهویه اتوماتیک(آپشن) با دسترسی برای ردیف عقب، استارت کمه ای، سانروف(آپشن)، ناوبری ماهواره ای، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر(آپشن)، بلوتوث، تنظیم الکتریکی صندلی ها(آپشن)، استراحتگاه دست جلو و عقب، صندلی ردیف سوم(آپشن)، پاور ویندوز جلو و عقب، سنسور باران(آپشن)، برف پاک کن عقب و ... اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: استارت دکمه ای(آپشن)، رادار پارک عقب، رادار پارک جلو(آپشن)، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز پارک اتوماتیک، دستیار حرکت در سربالایی، نمایش نقاط کور دید راننده(آپشن)، هدلایت اتوماتیک(آپشن)، ایربگ راننده و سرنشین، ایربگ جانبی جلو  و عقب(آپشن)، ایزوفیکس و ... اشاره کرد.

5.jpg

7.jpg

6.jpg

8.jpg

 

 

 

 

 

 

 نظرات