1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. برای کشاندن خریداران، هزینه محضر خودروهای خارجی 40 درصد کاهش یافت

برای کشاندن خریداران، هزینه محضر خودروهای خارجی 40 درصد کاهش یافت

کاهش 40 درصدی هزینه محضر خودروهای خارجی
26 اردیبهشت 1400
  • 0

هزینه تنظیم سند خودروهای خارجی در دفاتر اسناد رسمی تا 40 درصد کاهش یافت. این طرح برای راضی کردن خریداران خودرو برای حضور در دفاتر اسناد رسمی می باشد . به علت بالا رفتن فوق الهاده و زیاد از حد هزینه انتقال سند خودروها مردم دیگر تمایلی برای رفتن در دفتر خانه از خود نشان نمی دادند و باعث نگرانی این صنف شده بودند.

 هزینه تنظیم و نقل و انتقال سند خودروهای خارجی در دفاتر اسناد رسمی بر اساس تعرفه‌‌های جدیدی که اعلام شده تا 40 درصد کاهش یافته است!

این کاهش هزینه بر اساس صدور اصلاح بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر اعلام بهای فروش انواع خودروهای تولید داخل و مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی انواع خودروهای وارداتی صورت گرفته است.

این اصلاح بخشنامه که 21 اردیبهشت صادر شده، دارای پیوست بهای فروش انواع خودروهای بازار کشور و با عناوین: 1- بهای فروش مبنای محاسبه مالیات نقل و انتقال خودروهای تولید داخل، 2- مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی مبنای محاسبه مالیات نقل و انتقال خودروهای وارداتی (اصلاحی)، 3- بهای فروش مبنای محاسبه مالیات و عوارض شماره‌گذاری و عوارض سالیانه خودروهای تولید داخل، 4- مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی مبنای محاسبه مالیات و عوارض شماره‌گذاری و عوارض سالیانه خودروهای وارداتی (اصلاحی) است.

بر این اساس و برای نمونه، هزینه سند قطعی (یا وکالت فروش) هیوندای النترا 1800 سی سی مدل 2015 از 6 میلیون تومان به 3.4 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

18.jpg

منبع تسنیم


نظرات