1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. رونمایی از لی شانگ ONE؛ کراس اوور لوکس چینی با قیمت پایه 50 هزار دلار + عکس

رونمایی از لی شانگ ONE؛ کراس اوور لوکس چینی با قیمت پایه 50 هزار دلار + عکس

27 اردیبهشت 1400
  • 0

لی شانگ نام یک گروه خودروسازی در کشور چین است که موجودیت خود را نخستین بار در نمایشگاه خودروی شانگ های 2019 اعلام کرد. اولین محصول خود را نیز از ابتدای سال 2020 روانه بازار چین کرده است.

 لی شانگ وان(ONE) نام اولین محصول این کمپانی است که ترجمه نام این خودرو " ایده آل(رویا) نخست " می شود. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید خودروی وان در کلاس کراس اوور میان سایز تولید شده و جزئیات جذابی را نیز همراه خود دارد.

3.jpg

طراحی

چراغ های اصلی باریک به همراه گریل(جلوپنچره) بزرگ و همچنین طراحی موفق بامپر(سپر) مجموعه زیبایی در قسمت دماغه شکل داده است.

در نمای جانبی نیز با یک طراحی حجیم روبرو می شویم که حسی از قدرت و استقامت را به ببیننده انتقال می دهد. در نمای عقب نیز چراغ های اصلی الگوی باریک و ساده ای دارند که به خوبی با آنچه که در دماغه دیدیم، هماهنگی برقرار می کند.

1.jpg

خودرو از منظر ابعاد برابر با 5020 میلیمتر در طول، 1960 میلیمتر در عرض و 1760 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با 2935 میلیمتر است. ارتفاع از سطح زمین 180 میلیمتر و وزن خالص نیز برابر با 2300 کیلوگرم محاسبه شده است.

رینگ ها در حالت استاندارد 20 اینچی هستند.

2.jpg

پیشرانه

در بخش پیشرانه لی شانگ وان از سیستم پلاگین هیبرید استفاده می کند. موتور 1.2 لیتری بنزینی توربوشارژ به یک باک 45 لیتری مجهز است که به عنوان افزاینده برد حرکتی خودرو تا رسیدن به ایستگاه شارژ عمل می کند و قدرت را به چرخ ها منتقل نمی کند.

با توجه به تریم در نمونه تک موتور و همچنین دو موتور الکتریکی قابل سفارش است.

در نمونه مجهز به سامانه تمام چرخ محرک؛ مجموعه خروجی سیستم هیبریدی برابر با 326 اسب بخار و گشتاور برابر با 530  نیوتن متر است. با این فناوری برد حرکتی خودرو به 800 کیلومتر می رسد.

بیشینه سرعت خودرو بطور الکترونیکی روی 172 کیلومتر برساعت محدود شده است. وان طی 6.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد.

در بخش جعبه دنده نیز از نمونه تک سرعته استفاده شده است.

باتری لیتیومی سیستم هیبریدی این خودرو 40.5 کیلووات ساعت ظرفیت دارد که بدون در نظر گرفتن نقش بخش بنزینی پیشرانه برد حرکتی 180 کیلومتر را در اختیار خودرو قرار می دهد.

باتری از فناور شارژ سریع پشتیبانی می کند و با شارژ 60 کیلووات طی 30 دقیقه از 20 به 80 درصد ظرفیت خود می رسد. با شارژ معمولی AC زمان لازم برای تکمیل ظرفیت باتری از 0 تا 100 درصد برابر با 6 ساعت اعلام شده است.

 

کابین

در قسمت کابین نیز با یک فضای کاملا فناورانه روبرو هستیم که نمایشگرهای دیجیتال آن بسیار جلب نظر می کنند. این نمایشگرها به شکل یکپارچه عرض کنسول اصلی را پر کرده اند. خودرو مجهز به آخرین فناوری های روز در این بخش است. 2 پورت یو اس بی تایپ-سی، 2 پورت یو اس بیA، سیستم تهویه اتوماتیک با فیلتر ذرات آلوده کننده هوا، نمایشگر هدآپ، شارژ  بی سیم، سانروف، دستیار هوش مصنوعی و مجموعه ای کامل از سنسورها و دوربین ها در وضعیت فعال قرار دارد.

4.jpg
قیمت پایه حدود 51 هزار دلار است.نظرات