1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. چرا محصولات ایران خودرو بیش از 9 درصد گران شدند؟! + جدول

چرا محصولات ایران خودرو بیش از 9 درصد گران شدند؟! + جدول

3 خرداد 1400
  • 2

تا پیش از این تصور شده بود که قیمت خودرو بیش از 9 درصد افزایش نخواهد یافت، اما بیان متوسط قیمتی آن هم از سوی شورای رقابت دست خودروسازها را برای افزایش بیشتر قیمتها باز گذاشت.

خودروسازان به باور اینکه با اعتراض به تصمیم شورای رقابت می توانند شورا را مجاب به افزایش بیشتر قیمت خودروهای داخلی بکنند ، نتوانستند راهی به پیش ببرند و سرانجام قانع شدند در ظاهر ولی در اصل قیمت خودرو و محصولات خود را بیشتر از 9 درصد افزایش دادند.

براساس استعلام های صورت گرفته از خودروسازان مصوبه افزایش قیمت شورای رقابت از سوی وزارت صنعت به خودروسازان ابلاغ شده است.

در مصوبه شورای رقابت آمده است برای کسانی که تا پایان سال 1399 برای خرید خودرو ثبت نام نکرده اند و پیش پرداخت داشته اند مشمول دریافت پول نبوده و این افزایش قیمت به آنها تعلق نمی گیرد. 

در حال حاضر شرکت های خودروسازی قیمت های جدید انواع محصولات خود را اعلام کرده اند اما بررسی ها نشان می دهد شورای رقابت برای آنها متوسط قیمتی درنظرگرفته و آنها می توانند بیش از درصد اعلام شده افزایش قیمت را در برخی محصولات اعمال کنند. فقط باید برای رعایت مصوبه شورای رقابت میانگین افزایش قیمتها را به گونه ای تعیین نمایند که در چارچوب دستورالعمل شورای رقابت باشد برهمین اساس برخی از خودروها شاهد رشد قیمت بیش از 14 درصدی باشند. 

 در مجموع روز گذشته فاز افزایش قیمتها در شرکتهای خودروساز کلید خورد و باید دید از امروز وضعیت بازار خرید و فروش خودرو با این رشد قیمتها به چه شکل خواهد شد.72.jpg

 

 

 نظرات

  • l n l n (3 خرداد 1400 ساعت 10:02)

    برای اینکه مملکت نه صاحب داره و نه قانون که از حق مصرف کننده در مقابل این گرانفروشی که میکنن دفاع کنه . اینها هم نه رقیب دارن نه بازرس هر کاری دلشون بخاد میکنن. انشالله بزودی هر دو شرکت با فزاحت تمام ورشکسته بشن

  • تاسف تاسف (3 خرداد 1400 ساعت 07:24)

    برای اینکه میدونن هر چقدر هم که گران کنند، مردم باز هم میخرن!!!