1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. اتحادیه نمایشگاه‌داران: بازار خودرو در رکود کامل، معاملات به صفر رسید

اتحادیه نمایشگاه‌داران: بازار خودرو در رکود کامل، معاملات به صفر رسید

4 خرداد 1400
  • 0

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران اظهار داشت:‌ افزایش قیمت در کارخانه‌های خودرو که شورای رقابت اعلام کرد، تاثیری روی بازار نداشته است. چراکه خریداری نیست و معامله‌ای انجام نمی‌شود.

سعید موتمنی در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو در روزهای گذشته در رکود کامل بوده و میزان معاملات تقریبا صفر است.

وی با اشاره به قیمت خودرو در بازار بیان کرد: در حال حاضر معامله‌ای انجام نمی‌شود حتی به درستی مشخص نیست که قیمت‌ها در چه حدودی است. اما بین خودروی شاخص پژو 206 تیپ 2 حدود 198 تا 199 میلیون تومان و پراید 131 حدود 114 میلیون تومان است.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران با اشاره به اعمال افزایش قیمت 8.2 و 8.9 درصدی قیمت خودرو در خودروسازی‌ها گفت:‌ افزایش قیمت در کارخانه‌های خودرو که شورای رقابت اعلام کرد، تاثیری روی بازار نداشته است چراکه خریداری نیست و معامله‌ای انجام نمی‌شود. اگر نوسانات ارزی وجود داشته بود و خریدار هم به بازار مراجعه می‌کرد افزایش قیمت شرکت‌ها روی بازار نیز تاثیر می‌گذاشت.

موتمنی در مورد علل رکود کامل در بازار خودرو تصریح کرد: مردم منتظر انتخابات و همینطور مذاکرات وین هستند تا در صورت نتیجه‌بخش بودن تاثیر مثبت روی بازار بگذارد و قیمت‌ها کاهش پیدا کنند. نوسانات ارزی نیز وجود دارد و انتظار خریداران این است که نرخ ارز کاهش بیشتری پیدا کند.

منبع ایلنا


نظرات