1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی نِتا V؛ کراس اوور کوچک ارزان قیمت چینی با برد حرکتی 400 کیلومتر + عکس

معرفی نِتا V؛ کراس اوور کوچک ارزان قیمت چینی با برد حرکتی 400 کیلومتر + عکس

6 خرداد 1400
  • 0

تعداد کراس اوورهای الکتریکی در بازار چین مسیر افزایشی و پرسرعتی را طی می کند. تقریبا اکثر این محصولات نیز طراحی زیبا و مشتری پسندی را ارائه می دهند و در عین حال برچسب قیمت رقابتی را نیز همراه خود دارند.

بازار پر تقاضا کشور چین باعث شده است رقابتی سنگین بین خودروسازان این کشور برای بدست آوردن سهمی بیشتر از آن شکل بگیرد و این کار تنها با ارایه محصولات با کیفیت در کنار قیمت مناسب میسر خواهد بود.

نِتا V یکی از همین محصولات است که توسط کمپانی هوزون اوتو از سال 2020 وارد بازار چین شده است. نتا ویی که در کلاس کراس اوور ساب کامپکت قرار می گیرد با توجه به تریم از 9200 تا 18500 دلار در بازار چین قیمت دارد.

3.jpg
ابعاد نتا ویی

در نمای ظاهری این خودرو از نوار قرمز رنگی استفاده شده که بر زیبایی های آن افزوده است. طراحی کوپه مانند ستون آخر نیز در بهبود شرایط نمای خارجی اثر مهمی داشته است. خودرو از منظر ابعاد برابر با 4070 میلیمتر در طول، 1690 میلیمتر در عرض و 1540 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2420 میلیمتر است.

رینگ های آلومینیومی در حالت استاندارد 15 اینچی هستند که البته این سایز برای یک کراس اوور حتی کوچک آن نیز چندان مناسب به نظر نمی رسد.

2.jpg

پیشرانه الکتریکی

در بخش پیشرانه از یک موتور الکتریکی در ارتباط با محور جلو استفاده شده که در تریم پایه از نوع 40 کیلوواتی با 110 نیوتن متر گشتاور و در تریم بالاتر از نوع 55 کیلوواتی با 175 نیوتن گشتاور است.

باتری لیتیوم-یون 31.18 کیلووات ساعت برد حرکتی 301 کیلومتر و باتری 38.54 کیلووات ساعت برد حرکتی 401 کیلومتر را در اختیار خودرو قرار می دهد. برای شارژ این باتری ها باتوجه به نوع فناوری شارژ در تریم مرتبط از 8 تا 12 ساعت زمان نیاز است.

سیستم ترمز در چرخ های جلو دیسکی و در عقب کاسه ای است.

5.jpg

6.jpg

4.jpg

کابین و ایمنی

نتا ویی در قسمت کابین، محیطی فناورانه و تقریبا باکیفیت را پیش روی مشتریان خود قرار می دهد. نمایشگر تبلتی بزرگ ویژه سیستم سرگرمی و اطلاعات مورد نیاز راننده در مرکز کنسول جلو قرار دارد. مقابل راننده خبری از نمایشگر دیجیتال بزرگ نیست بلکه از یک نمایشگر ال ایی دیی خطی باریک استفاده شده که در نوع خود یک طراحی متفاوت محسوب می شود.

از امکانات کابین می توان به سیستم تهویه اتوماتیک، استارت دکمه ای، ناوبری ماهواره ای، پیشتیبانی از فرمان های صوتی، بلوتوث، یو اس بی، استراحتگاه دست جلو، پاور ویندوز جلو و عقب، آینه با تنظیم الکتریکی و ... اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی مانند: ورود بدون کلید، کروز کنترل تطبیقی، رادار پارک، نشانگر فشار باد لاستیک، ای بی اس، ایی بی دیی، ترمز اضطراری، دستیار حرکت در سربالایی، دوربین عقب، هدلایت اتوماتیک، نور پایین اتوماتیک، ایربگ ردیف جلو، ایزوفیکس صندلی کودک و ... قابل اشاره است.

بخشی از امکانات مورد اشاره در حالت آپشن ارائه می شوند.

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

 

 

 

 

 

 نظرات