1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. راه‌اندازی اولين بازارچه قطعات يدكی کشور توسط گروه سایپا

راه‌اندازی اولين بازارچه قطعات يدكی کشور توسط گروه سایپا

7 خرداد 1400
 • 1

اولين بازارچه قطعات يدكی محصولات سايپا با هدف حذف واسطه‌ها و تامين قطعات مورد نياز مشتریان در ساختمان تاریخی جیپ واقع در خيابان اكباتان تهران راه‌اندازی شد و قرار است اين امکان در ساير شهرهاي بزرگ نیز عملياتي شود تا مشتريان گروه خودروسازي سايپا براي تامين قطعات مشكلی نداشته باشند.

سيد جواد سليماني مديرعامل گروه خودروسازي سايپا در حاشيه مراسم افتتاح اولين بازارچه قطعات يدكي در كشور، گفت: حدود ۵۰ درصد از خودروهايی كه در سطح كشور در حال تردد هستند، متعلق به گروه خودروسازي سايپا است، از اين‌رو ضرورت داشت كه شرکت سایپایدک در راستاي ارائه خدمات مناسب به مشتريان محترم، سطح كيفي خدمات پس از فروش خود را ارتقاء دهد.

وي با بيان اينكه جدي ترين مشکل در ارائه خدمات پس از فروش، تامين قطعه است، اظهارداشت: تا قبل از راه‌اندازي بازارچه قطعات يدكي، تامين قطعات از منابع مختلف انجام مي‌شد ولی با افتتاح این بازارچه، مشكل مذکور به پايان خواهد رسيد و مجموعه‌های مختلف مي توانند به صورت مستقيم و بدون واسطه قطعات مورد نياز را خريداري كنند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: هدف از ايجاد بازارچه قطعات يدكي محصولات سايپا اين بود كه دسترسي مشتريان به قطعات اصلي به راحتي صورت گيرد.

وي با بيان اينكه با ايجاد بازارچه قطعات يدكي مشتري ها مي‌توانند قطعات را مستقيم و بدون واسطه خريداري كنند، تصريح كرد: از آنجا كه در اين بازارچه قطعات از منابع اصلي تامين مي شود و كيفيت مناسبي دارد، اين امر سبب خواهد شد تا ميزان رضايت مردم از خودروهاي مجموعه سايپا افزايش پيدا كند.

سليماني با اشاره به اينكه سايپا يدك، قطعات عرضه شده در بازارچه را از منابع اصلي و معتبر تهيه خواهد كرد، گفت: اميدوار هستم فرآيند ايجاد بازارچه قطعات يدكي كه در خيابان اكباتان تهران راه اندازي شد در ساير شهرهاي بزرگ هم دنبال شود تا همه به راحتي براي تامين قطعه اقدام كنند و مجبور نباشند براي خريد قطعه به تهران بيايند.

گفتني است اولين بازارچه قطعات يدكي سايپايدك كه به مناسبت سالروز آزادسازي خرمشهر راه اندازي شد با هدف دسترسي آسان به قطعات اصلي و با قيمت مصوب در محل فروشگاه سايپايدك در خيابان اكباتان تهران است و فعالان بازار قطعات يدكي مي‌توانند با مراجعه به اين بازارچه قطعات مورد نياز خود را تهيه کنند. بدين جهت در فاز اول مغازه داران سطح شهر مي توانند از بازارچه ايجاد شده قطعات را خريداري كنند و در فاز بعدي قرار است اين فرصت براي تمام مشتریان محصولات سايپا فراهم شود.

گفتنی است در راه‌اندازي اين بازارچه شركت‌هاي ايندامين سايپا، رينگ سايپا، رادياتور ايران، سايپا شيشه، فنرسازي زر گلپايگان، پلاسكوكار سايپا، صنايع لنت پارسيان پيشرو، بهران موتور گلپايگان، ايدكو پرس، زامياد، طيف سايپا، سنان شیمی، سايپاپرس، سايپا آذين، سايپا شيشه، سايپا پلوس و سايپا آذربايجان با شركت سايپايدك همكاري کرده‌اند.نظرات

 • امیر امیر (10 خرداد 1400 ساعت 10:28)

  سلام و احترام
  به نظرم؛ راه اندازی اپلیکیشن های رایگانی که هم قیمت لحظه ای قطعات؛ همچنین نحوه ی تشخیص قطعات اصل از غیر اصل؛ خطرات ناشی از استفاده قطعات غیر استاندارد؛ نحوه ی استفاده صحیح از محصول و ضرورت سرویس های به موقع رو بتواند هم آموزش دهد و هم مرجع جامعی از قیمت ها و دستمزد ها باشد نیز بتونه به سامان دهی بازار قطعات کمک کنه.
  یک اپلیکیشن جامع که مدام به روز رسانی بشه و بدون هیچگونه هدف اقتصادی و جانب داری از تولید کننده ی خاص بتونه مرجع قابل اعتماد مصرف کننده بشه و توسط خود تولید کننده اداره و پشتیبانی بشه و مسئولیت آن هم طبعا با خود تولید کننده است