1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. اولین لیست باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل در سال ۱۴۰۰

اولین لیست باکیفیت و بی‌کیفیت ترین خودروهای تولید داخل در سال ۱۴۰۰

9 خرداد 1400
  • 1

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گزارش ارزشیابی کیفی خودرو فروردین 1400 را منتشر کرد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها  در کشور را برعهده دارد. این شرکت نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو، براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.

گزارشی که از این بررسی‌ حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند. فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو به وسیله هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است. 

گفتنی است در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی، مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین ۱ تا ۵ ستاره کیفی را به آنها اختصاص می‌دهد. هدف اصلی از این گزارش، ارتقا کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت بین خودروسازها است.

با نگاهی به جدول می توان مشاهده نمود که کیفیت خودروهای داخلی در سال ۱۴۰۰ تغییری نسبت به سال قبل نداشته اند و با همان روند قبلی در حال تولید می باشند.

در ادامه گزارش ارزشیابی کیفی خودروها در فروردین ۱۴۰۰  مشاهده می‌کنید.

7.jpg

 نظرات

  • علی علی (9 خرداد 1400 ساعت 15:14)

    واقعا چطور روشون میشه با این قیمت‌های فضایی برای این خودروهای بی‌کیفیت هر ماه بشینن ستاره واسشون ردیف کنن؟!