1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. رزم حسینی وزیر صمت: رشد بیش از ۵۰ درصدی تولید خودرو در ایران

رزم حسینی وزیر صمت: رشد بیش از ۵۰ درصدی تولید خودرو در ایران

10 خرداد 1400
 • 2

وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و نشست با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی از رشد ۲۷ قلم کالای صنعتی از ۴۰ تا ۱۵۰ درصد در فروردین ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

علیرضا رزم‌حسینی با بیان این مطلب، افزود: این رشد تولید با وجود همه تحریمهای ظالمانه و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده است که به همت جهادی تولیدکنندگان، صنعتگران و فعالان اقتصادی محقق شد.


ایجاد 140 هزار شغل علاوه بر اشتغال موجود سال گذشته توسط وزارت صمت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه بیش از 140 هزار شغل علاوه بر اشتغال موجود سال گذشته توسط وزارت صمت به وجود آمده است، تصریح کرد: این میزان از ایجاد اشتغال علی‌رغم همه محدودیت‌ها و همچنین آثار منفی کرونا بوده است که در حوزه اشتغال صنعتی کاهشی نداشتیم.

رزم حسینی با اشاره به بازدیدهای که از واحدهای تولیدی داشته است، بیان کرد: بیشتر واحدها در این شرایط دو یا سه شیفت کار می‌کنند و به فکر توسعه خود می باشند.


رسانه‌ها با انعکاس اخبار مثبت به امید آفرینی در جامعه کمک کنند

وی از رسانه‌ها خواست تا با انعکاس اخبار مثبت به امید آفرینی در جامعه کمک کنند و نگذارند اعتماد عمومی مردم تضعیف و خدشه دار گردد.


رشد بیش از 50 درصدی تولید خودرو در فروردین ماه امسال

رزم حسینی با بیان اینکه در حوزه خودرو و قطعات وابسته تحریم بودیم، یادآور شد: اما در سال گذشته به رشد 28 درصدی تولید رسیدیم و فروردین ماه امسال نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد رشد تولید داشته ایم.


صرفه جویی 5.5 میلیارد یورویی از محل ممنوعیت واردات کالاهای غیر ضروری

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: واردات کالاهای غیرضروری را ممنوع اعلام کردیم، 3.5 میلیارد یورو ساخت داخل انجام شد، 10 درصد واردات توسط شرکت‌های داخلی تامین گردید و 5.5 میلیارد یورو از محل ممنوعیت واردات کالاهای غیر ضروری صرفه‌جویی ارزی شد.


74 هزار میلیارد دلار حجم تجارت کشور در سال گذشته بوده است

رزم حسینی همچنین بیان کرد: 74 هزار میلیارد دلار تجارت کشور در سال گذشته بوده است که 146 میلیون تن کالا صادرات و واردات شد و اگر تحریم نبود اقتصاد شکوفاتر می می شد.


انعقاد 450 هزار میلیارد تومان فرصت های سرمایه گذاری با شرکتهای برتر

رزم حسینی همچنین اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر را دیگر برنامه های وزارت صمت دانست و گفت: طی دو مرحله 450 هزار میلیارد تومان فرصت های سرمایه گذاری با شرکت‌های برتر تفاهمنامه امضا شد که این رقم را تا یک میلیون میلیارد تومان می توانیم اضافه نماییم .

وی همچنین موفقیت این طرح را بسته به هم افزایی و هماهنگی و همکاری ارکان حکومتی دانست و تاکید کرد: کشور را با شرکت هایش باید بسازیم که در این راه هم افزایی ارکان حکومت مثمر ثمر است.


بازار خودرو برای افزایش کیفیت و کاهش قیمت باید رقابتی شود

وزیر صمت همچنین با بیان اینکه بازار خودرو باید رقابتی شود گفت: بازار خودرو از انحصار باید خارج شود، کیفیت با رقابت ایجاد می‌شود و قیمت با رقابت پایین می آید.

وی همچنین در پایان سختان خود تصریح کرد: نهاد تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در وزارت صمت بر سه محور مجلس، دولت و بخش خصوصی استوار است.

منبع شاتا


نظرات

 • فریدون فریدون (10 خرداد 1400 ساعت 10:18)

  اگر درتولید خودرو رشد پنجاه درصدی راداشتیم پس چرا خودرو اینقدر گران است .

 • امیر امیر (10 خرداد 1400 ساعت 10:01)

  سلام و احترام
  به نظرم؛ رشد تولید خودرو البته موفقیت مهم و نشانگر سایر موفقیت ها در سایر صنایع دیگر و همچنین بازرگانی است ولی به نظرم از رده خارج کردن محصولات که دوره ی عمر مفیدشان تمام شده؛ البته طبق برنامه ی مدون و با پیش بینی تمامی جوانب ؛ هم می تواند از مشکلات در سایر حوزه ها کاسته و هم می تواند با بازیافت مواد اولیه کمک به تولید بیشتر در سایر صنایع کند. البته این برنامه ها وجود دارند صرفا بیان آن به نظرم بهبود محتوای ( بخش نظرات ) است.