1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. آغاز تولید خودرو فوق لوکس سنات اروس در روسیه + قیمت

آغاز تولید خودرو فوق لوکس سنات اروس در روسیه + قیمت

12 خرداد 1400
  • 1

خبرگزاری تاس روسیه خبر داد تولید خودروی لاکچری اروس سنات Aurus Senat در کارخانه ی فورد سولرز در الابوگای تاتارستان شروع شد و ولادمیر پوتین به شکل ویدئو کنفرانس در مراسم افتتاحیه آن حضور پیدا کرد.

قیمت پایه اروس سنات 18 میلیون روبل (حدود 245 هزار دلار) است اما سری اول خودروهای تولیدی با بالاترین آپشن های ممکن تولید می شوند و 22 میلیون روبل (300 هزار دلار) قیمت دارند.

6Aurus Senat.jpg
تحویل این خودروها از تیر شروع می شود و اکثر این خودروهای تولیدی در بازارهای بین المللی به ویژه خاورمیانه فروخته می شوند.

قرار بر این است که کارخانه الابوگا خودروی شاسی بلند اورس کومندانت را هم به تولید انبوه برساند.

2Aurus Senat.jpg
اروس اولین خودروی تجملی روسی است که صفر تا 100 آن در مؤسسه طراحی NAMI روسیه طراحی شده است.  63.5 درصد سهم آن متعلق به NAMI، 36 درصد متعلق به توازن Tawazun  امارات متحده عربی و 0.5 درصد آن متعلقبه سولرز Sollers‌ است.

در گزارش این خبرگزاری به نقل از کرملین آمده است: «بخش مهمی از خودروهای اروس تولید شده برای صادرات به بازارهای بین المللی از جمله خاورمیانه برنامه ریزی شده اند. ورود به بازارهای چین و غرب اروپا جزو برنامه های بلندمدت این کمپانی است.»

3Aurus Senat.jpg
به گفته ی رویترز، خودروی اروس که پوتین حامی آن است در سال 2013 رونمایی شده بود. در سال 2018 پوتین مدل لیموزین آن را سوار شد تا حمایت خود را از آن به نمایش بگذارد. تولید این سدان بعید است که تأثیر چشمگیری روی صنعت خودروی روسیه در آینده نزدیک برجای بگذارد. دنیس مانتورو Denis Man وزیر صنعت روسیه در مصاحبه با روزنامه ودومستی Vedomosti گفته است که امسال فقط 200 تا 300 دستگاه از این خودرو تولید می شود.

1Aurus Senat.jpg
شاید ارائه این خودرو به معنی آن است که روسیه می خواهد نشان دهد بدون وابستگی به صنعت خودروی جهانی هم می تواند به طراحی و تولید خودرو هم بپردازد. کشورهای غربی تحریم روسیه را از سال 2014 شروع کرده اند.

4Aurus Senat.jpgنظرات

  • مجتبی مجتبی (13 خرداد 1400 ساعت 13:22)

    غلط کرده روسیه و پوتین، موتور و گیربکس کاملا از طرف پورشه تامین شده