1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. به زودی محصولات جدید ایران‌خودرو دیزل وارد بازار خواهد شد

به زودی محصولات جدید ایران‌خودرو دیزل وارد بازار خواهد شد

18 خرداد 1400
  • 0

مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل، با بیان اینکه طبق برنامه ترسیم شده برای سال جاری، تولید ۸۲۰۰ دستگاه خودرو در دستور است، از عرضه محصولات جدید با موتور داخلی‌سازی شده خبر داد.

جواد توسلی‌مهر اعلام کرد: امسال برنامه تولید ۸۲۰۰ دستگاه خودرو را در دستور کار داریم که این رقم نسبت به ۳۷۰۰ دستگاه تولید شده در سال ۱۳۹۹، افزایش بیش از دو برابری دارد و با تحقق آن، درآمد ۳.۵ برابری حاصل از فروش را نیز در پی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل، تمرکز اصلی ایران‌خودرو دیزل در سال جاری را افزایش تولید و استفاده از توان داخلی دانسته و گفت: تمرکز بر تولید داخل محصولات سبب رشد چشمگیر در شرکت‌های زیر مجموعه ایران‌خودرو دیزل شده است، بطوریکه طی چهار ماهه پایانی سال گذشته، تولید این شرکت‌ها نزدیک به پنج برابر شد.

وی افزود: در چهار ماهه پایانی سال ۱۳۹۹، سهم تولید محصولات داخلی ایران‌خودرو دیزل به صورت میانگین به ۹۴ درصد رسیده و این در حالی است که در هشت ماهه ابتدایی سال گذشته، این میزان حدود ۴۳ درصد بوده است. بر اساس شاخص تولید، شاهد رشد ۲.۶ برابری تولید همگن و ۱.۷ برابری تولید تعدادی نسبت به سال ۱۳۹۸ بودیم. این ارقام نشان می‌دهد، ایران‌خودرو دیزل به تولید محصولات با عمق ساخت داخل بالا روی آورده است.

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل ضمن اشاره به کسب امتیاز ۷۷۴ و اخذ رتبه سوم توسط این شرکت در جلب رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌هایی که در سال جاری برای این حوزه با محوریت شرکت گواه در نظر گرفته‌ایم، رضایت‌مندی مشتریان ایران خودرو دیزل افزایش خواهد یافت. در سال گذشته با تلاش همکاران، شاهد ارتقای رده کیفی سه محصول کشنده فوتون از سه ستاره به چهار ستاره، کامیون واگن هود از دو به سه ستاره، و مینی بوس آرین از دو به سه ستاره بودیم. ضمن اینکه اتوبوس‌ شهری نیز با رده کیفی سه ستاره به بازار عرضه شد؛ در سایر محصولات نیز شاهد کاهش نمرات منفی بودیم.


۷۱ درصد تولید ایران‌خودرو دیزل در سال جاری مختص خودروهای داخلی خواهد بود

توسلی‌مهر با بیان این‌که در سال ۱۴۰۰، تولید ۷۱ درصدی محصولات داخلی و ۲۹ درصد محصولات مونتاژی برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: با تولید ۸۲۰۰ دستگاه خودروی تجاری، شرکت‌های زیرمجموعه ایران‌خودرو دیزل نیز رشد قابل توجهی را تجربه خواهند کرد.

وی ضمن اشاره به تولید سه موتور ارتقا یافته توسط شرکت ایدم، گفت: در سال جاری سه موتور اصلی داخلی‌سازی شده شامل OM۳۶۴، OM۳۵۵ و OM۴۵۷ بر روی محصولات ایران‌خودرو دیزل قرار خواهند گرفت؛ همچنین هر سه این موتورها از استاندارد آلایندگی Euro ۴+DPF به Euro ۵ EEV  ارتقا خواهند یافت. این اقدام گامی بزرگ در راستای توسعه کیفیت محصولات و به تبع آن کاهش آلایندگی و پاسخ به انتظارات حوزه صنعت و جامعه است.

توسلی مهر ادامه داد: کامیون واگن هود ۱۹۲۴ و ۲۶۲۴ با تریم جدید و موتور Euro EEV۵ از محصولات جدید ایران‌خودرو دیزل در سال جاری هستند؛ کامیونت آترین نیز جزو محصولات جدیدی است که امسال با موتور داخلی سازی شده به بازار عرضه خواهد شد. در حوزه محصولات باری در بخش کشنده، دو محصول کشنده داخلی۲۶۳۰ و ۱۹۴۳ (اتاق جدید) و یک محصول کشنده CKD با گیربکس اتومات و در بخش پیکاپ، پیکاپ بنزینی با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک وارد بازار می‌شوند. مینی‌بوس آرین جدید و مینی‌بوس هفت متری با موتور یورو ۵ نیز از محصولات جدیدی است که امسال تولید خواهند شد، تولید ون و آمبولانس در دستور کار قرار دارد که قراردادهای فروش آن نیز منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل با بیان اینکه تولید اتوبوس‌ آمبولانس در برنامه تولیدات سال جاری قرار دارد، گفت: نمونه اولیه این محصول سال گذشته رونمایی شد و تولید انبوه آن از ابتدای امسال آغاز می شود. همچنین امسال تولید اتوبوس برقی در برنامه‌ های ایران خودرو دیزل قرار دارد که نمونه اولیه این اتوبوس به زودی تولید و رونمایی می‌شود. بر اساس این پروژه، اتوبوس‌های ایران خودرو دیزل بر روی پلتفرم موجود، برقی خواهند شد.

منبع ایسنا


نظرات