1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. انجمن واردکنندگان خودرو: خرید و فروش خودرو در بازار متوقف شد!

انجمن واردکنندگان خودرو: خرید و فروش خودرو در بازار متوقف شد!

23 خرداد 1400
  • 2

انتخابات ریاست جمهوری و مذاکرات بین‌المللی بازار خودروی ایران را قفل کرده است. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید معاملات خرید و فروش خودرو متوقف شده است و مردم منتظر نتیجه نهایی انتخابات هستند.

با افزایش قیمت دلار، قیمت خودرو گران نشد و خریداران برای هر معامله‌ای دست نگه داشته‌اند. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با اعلام این خبر گفت: نتیجه مذاکرات بین‌المللی و انتخابات دو عاملی است که بازار خودرو را راکد کرده است. این در حالی است که با افزایش قیمت دلار، انتظار می‌رفت خودرو هم گران شود.

مهدی دادفر ادامه داد: معاملات خودرو تا 50 درصد کاهش یافته است و خودرویی خرید و فروش نمی‌شود. همچنین با ممنوعیت واردات خودرو حدود 30 درصد نمایشگاه‌داران خودرو به طور کلی تعطیل شدند.

او درباره فعالیت نمایندگی‌های خودرو به مردم توصیه کرد که هرگز خودروهای پیش فروش شده را از نمایندگی‌ها نخرند.

با نوسان قیمت دلار از گران شدن خودروهای داخلی خبر داد و گفت: «از زمان بازگشایی بازارها قیمت‌ها در بازار خودرو صعودی شده است به طوری که در این مدت کوتاه پراید 111 افزایش قیمت دو میلیون تومانی را تجربه کرده و با قیمت 133 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.»

هفته گذشته هم با افزایش نسبی قیمت دلار، قیمت خودروها تغییری نکرد. چراکه تقاضا در بازار خودرو کاهش پیدا کرده بود و کاهش تقاضا اجازه نداد تاثیر قیمت دلار، قیمت خودرو را گران کند.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو هم گفته بود: « هر چند با نوسان صعودی قیمت دلار، خودروها در فضای مجازی گران قیمت‌گذاری می‌شود اما در بازار معامله نمی‌شود.»نظرات

  • حبیب حبیب (23 خرداد 1400 ساعت 10:31)

    باسلام آقا خودرو سازان ایرانی میگویند ما داریم باضرر خیلی زیاد ماشین تولید می کنیم آقا ما راضی به ضرر شما نیستیم اجازه بدهید خودروهای باکیفیت المثل بنز بی ام و آلفا رومئو ائودی وبرندهای دیگرکه نیاز به سوخت بنزین ندارندو آلاینده هواهم نیستند که قیمتشان از محصولات بی کیفیت شما هم پایین تر است وارد بازار ایران بشوند .سپاسگزارم

  • jaber jaber (23 خرداد 1400 ساعت 09:13)

    آقا گرونه قیمت متناسب شد دوباره رونق می گیره