1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. ارسال اطلاعات کامل خودروهای لوکس به سازمان مالیاتی برای اخذ مالیات

ارسال اطلاعات کامل خودروهای لوکس به سازمان مالیاتی برای اخذ مالیات

17 تیر 1400
  • 0

امیدعلی پارسا در حاشیه مراسم روز مالیات در جمع خبرنگاران افزود: آیین نامه اجرایی مربوط به مالیات بر خودروهای لوکس که قبلا به دولت فرستاده شده بود دیروز در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه در صورتی که این آیین‌نامه در هیات دولت تصویب و ابلاغ شود برای وصول تا بهمن سال جاری فرصت داریم، گفت: مالیات مشمول را به کسانی که مشمول این قانون می‌شوند اعلام می‌کنیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همچنین درباره طرح جامع مالیاتی افزود: در سال 99 کار بزرگی را نهایی کردیم و آن خروجی و هدف طرح جامع مالیاتی بود.

پارسا با اشاره به اینکه پارسال حدود 60 درصد خوداظهاری مردم را بدون رسیدگی پذیرفتیم و امروز حدود یک میلیون و 600 هزار خوداظهاری مودیان مربوط به مشاغل خرد را که روز آخر خوداظهاری آن بود پذیرفتیم گفت: پارسال و امسال حدود 80 درصد اظهارنامه‌های مردم را آن طور که خودشان گفتند پذیرفتیم بنابراین سازمان امور مالیاتی تمرکز خود را روی 20 درصد بقیه گذاشته است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همچنین درباره سامانه مودیان و پایانه فروشگاهی نیز گفت: قرار است اطلاعات همه کسب و کارهای کشور، بزرگ و کوچک، شهر و روستا، مشمول و غیر مشمول به سازمان امور مالیاتی وصل شود که این کار بزرگی است و بحث‌های فنی و پیچیده دارد.

وی افزود: مهم‌تر از همه این‌ها همراهی مردم و ایجاد فضای فرهنگی مناسب برای اجرای این کار است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه اجرای این طرح به صورت تدریجی و در طول سال جاری انجام می‌شود گفت: این طرح تا پایان سال اجرایی خواهد شد و طراحی‌ها و زیرساخت‌های آن انجام شده و در حال تکمیل است.

پارسا گفت: بر اساس این طرح در فروشگاه‌های تک کالایی مثل (فروشگاه‌های پوشاک و میوه فروشی) دستگاه کارت خوان به پایانه‌های فروشگاهی تبدیل می‌شود.

وی افزود: 70 درصد از کسب و کارها در حال اتصال به این سامانه تک کالایی هستند که با دستگاه کارت خوان موجود قابل تبدیل به پایانه فروشگاهی است.

 
 
 
 
 
 نظرات