1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. خریداران خودرو در بازار کشور منتظر استقرار دولت جدید هستند

خریداران خودرو در بازار کشور منتظر استقرار دولت جدید هستند

17 تیر 1400
  • 0

یک فعال بازار خودرو اظهار داشت: ادامه رکود بازار خودرو می تواند به ثبات بازار و کاهش قیمت خودرو در بازار منجر شود.

کاظم محمدی نیکخواه ضمن اشاره به تعطیلی نمایشگاه های خودرو با توجه به موج جدید کرونا گفت: در حال حاضر به دلیل نوسان افزایشی قیمت دلار فروشندگان خودروهای خود را با قیمت بالاتری عرضه می کنند اما خریداری در بازار وجود ندارد و معامله ای انجام نمی شود و خریداران همچنان در انتظار استقرار دولت جدید و تاثیر آن بر بازار خودرو هستند.

وی درباره فاصله قیمتی خودروهای داخلی در بازار و کارخانه عنوان کرد: قیمت کارخانه ای برخی از خودروهای داخلی با قیمت های بازار 70 ، 80 درصد و برخی دیگر تا 100 درصد فاصله قیمتی دارند که عوامل مختلفی چون شرایط فروش و عرضه و تقاضا در کنار یکدیگر منجر به کاهش فاصله قیمتی خودروهای تولید کارخانه و بازار شده است.

این فعال بازار خودرو در پاسخ به این سوال که آیا رکود بازار خودرو در ادامه منجر به کاهش قیمت خودرو خواهد شد، گفت: بله، هنگامی که کالایی تولید و عرضه می شود اما تقاضایی برای آن وجود ندارد می تواند از حالت سرمایه ای خارج شده و همچون گذشته به یک کالا مصرفی تبدیل شود. خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست و در صورت ادامه رکود بازار خودرو و ثبات قیمت ها می توانیم شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار باشیم.

نیکخواه درباره تاثیر احیای برجام بر بازار خودرو بیان کرد: در حال حاضر به دلیل نوسانات نرخ ارز و عدم ثبات اقتصادی در کشور همه کالاها از جمله خودرو بر اساس قیمت دلار محاسبه می شوند اما با احیای برجام مسلما شاهد ثبات اقتصادی در کشور و همچنین ثبات بازار خودرو خواهیم بود.نظرات