1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. نماینده مجلس: تا پایان دولت دوازدهم خودرو وارد بورس نمی‌شود

نماینده مجلس: تا پایان دولت دوازدهم خودرو وارد بورس نمی‌شود

24 تیر 1400
  • 0

محسن علیزاده عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در پاسخ به اینکه آخرین تصمیمات مجلس در مورد ورود خودرو به بورس چیست؟ اظهار کرد: این طرح فعلا در کمیسیون صنایع در حال بررسی است و هنوز برای ورود آن به صحن به جمع بندی نرسیده اند. با توجه به ایراداتی که برخی از کارشناسان حوزه خودرو به این موضوع داشتند، بعید می‌دانم که به این زودی وارد صحن و در خصوص آن تصمیم گیری شود.

این نماینده مجلس در ادامه بیان کرد: اگر تمام زنجیره خودرو از صفر تا صد آن وارد بورس شود، حتما ما نیز با آن موافق هستیم. اما به این شکل که دوستان برای آن برنامه ریزی کرده اند؛ یعنی اگر قرار باشد با طرح فعلی که توسط کمیسیون صنایع طراحی شده وارد بورس شود، ما مخالف آن هستیم. زیرا با این شکل، قیمت گذاری دستوری همچنان وجود دارد و در نحوه عرضه آن نیز مجددا یک رانتی ایجاد می‌شود.

او افزود: نظر ما این است که ابتدا قیمت گذاری دستوری حذف شود و قیمت آن از طریق مکانیسم عرضه و تقاضا در بازار مشخص شود. همچنین خرید و فروش آن نیز محدودیتی برای کسی نداشته باشد.

علیزاده در پاسخ به اینکه زمان قطعی تصویب این طرح چه زمانی است؟ تصریح کرد: تا پایان این دولت این طرح به نتیجه نمی‌رسد. تا پایان امسال نیز بستگی به طرح‌های پیش روی در کمیسیون صنایع دارد. کمیسیون صنایع باید طرح‌های خود را اولویت بندی کند و اگر سامان دهی بازار خودرو برای آن‌ها مهم است، این طرح بررسی و وارد صحن شود.نظرات