1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. آغاز تعطیلات تابستانی خودروسازان کشور

آغاز تعطیلات تابستانی خودروسازان کشور

آغاز تعطیلات تابستانی خودروسازان بزرگ کشور
29 تیر 1400
 • 2

طبق روالی سالانه در صنعت خودرو و قطعه‌سازی، شرکت‌ها در تابستان به مدت یک هفته تا 10 روز خطوط تولید را متوقف و به تعطیلات می‌روند. اگرچه پیش‌تر مدیران این دو صنعت شهریورماه را برای تعطیلات تابستانی در نظر می‌گرفتند، ولی تعطیلات امسال، از امروز شروع خواهد شد.

در همین حال هرچند خودروسازان و قطعه‌سازان به نام تعطیلات تابستانی کارکنان خود را به مرخصی می‌فرستند؛ با این حال این شرکت‌ها از فرصت توقف خطوط تولید برای انجام عملیات اوورهال و بازسازی خطوط تولید استفاده می‌کنند.

 امسال هم در وضعیتی تعطیلات تابستانی زنجیره خودروسازی کشور آغاز شده که شمار زیادی خودروی ناقص همچنان در پارکینگ خودروسازان دپو شده و تحویل محصولات با تأخیر انجام می‌گیرد با این حال دو گروه تولیدکننده خودرو اعلام کردند که بخش بازاریابی و فروش در ایام تعطیل هم به فعالیت خود ادامه خواهند داد و با وجود توقف خطوط تولید، تحویل محصولات متوقف نخواهد بود.

در این زمینه یک کارشناس خودرو در جواب به این پرسش که آیا توقف خطوط تولید در وضعیت فعلی که خودروسازان از تولید و تحویل خودرو به مشتریان عقب افتاده‌اند؛ برای مشتریان و تولید‌کنندگان ایجاد مشکل نمی‌کند، اظهار کرد که تعطیلات در زنجیره خودروسازی بیشتر برای بازسازی خطوط و عملیات اوورهال انجام می‌گیرد، حال آنکه نمی‌توان از فرصت تکمیل خودروهای ناقص و افزایش تولید در این مدت هم چشم‌پوشی کرد.نظرات

 • تاسف تاسف (29 تیر 1400 ساعت 09:44)

  خدا قوت تعطیلات خوش بگذره!

  به اون چیزی که میخواستین رسیدین و قیمت ماشین هارو چند برابر ارزش واقعی شون کردین....

  حالا هم مهم نیست بازار کمبود خودرو داره و انبارهای شما پر شده.
  بعد از تعطیلات یک افزایش قیمت بدید بعد بگید قطعات از گمرک رسید(تولید داخل نگید، بگید مونتاژ داخل )
  ماشین های توی پارکینگ هارو روانه بازار کنید، دقیقا کاری که تو این سه سال اخیر انجام دادین.
  پولی هم که میگیرین نوش جانتون، چون این مردم بیشتر از اینا حقشون که سرشون بیارید.

  مردم همیشه در صحنه باز هم از این ماشین های بی کفیت و گران بخرید و باز هم بیاید و کامنت بزارید که چند ماه تحویل نمیدن، ماشین صفر، خرابه! تو نمایندگی ماشین خوابیده، قطعه اش نیست، و ......

  "از ماست که بر ماست"

 • رضا رضا (29 تیر 1400 ساعت 09:36)

  ای کاش برای همیشه تعطیل میشدن