1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. بعداز روغن موتور نرخ انواع تایر ایرانی هم ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت

بعداز روغن موتور نرخ انواع تایر ایرانی هم ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت

29 تیر 1400
 • 3

با تصویب هیات‌مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران،‌ قیمت انواع تایرهای ایرانی در تمام گروه محصول‌ها 15درصد افزایش می‌یابد. این تصمیم که روز گذشته در چهارمین جلسه انجمن صنفی صنعت تایر ایران در سال جاری اتخاذ شد، ‌قیمت تمام‌شده گروه محصول‌های مختلف تایرهای ایرانی مورد بررسی قرار گرفت و بر همین مبنا تصمیم بر آن شد تایرهای ایرانی از ابتدای شهریور ماه 15درصد افزایش قیمت داشته باشند.

در این بررسی‌ها آخرین قیمت مواد اولیه و هزینه‌های دستمزد و سربار شرکت‌ها مدنظر قرار گرفته‌اند و نرخ ارز مورد استفاده در صنعت تایر نیز 23هزار و 500تومان به ازای هر دلار تعیین شده است.

این مصوبه بر اساس تصمیمات دهم آبان سال 98 و بیستم آذر ماه سال 99ستاد تنظیم بازار اتخاذ شده‌اند که براساس آنها اختیار تعیین قیمت لاستیک خودرو به انجمن صنفی صنعت تایر سپرده شده بود. بر اساس صورتجلسه این انجمن به تاریخ 27تیرماه، شرکت‌های تایرساز از امروز می‌توانند تولیدات خود را با نرخ جدید به بازار عرضه کنند.

با این‌حال و باتوجه به اینکه تایرسازان چندی پیش سبد مردادماه خود را اعلام کرده‌اند، ‌زمان رسمی افزایش قیمت لاستیک‌های خودرو تولید داخل از ابتدای شهریور ماه خواهد بود. این تصمیم با اتفاق آرا گرفته شده و 7نفر از 9عضو هیات‌مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران پای آن را امضا کرده‌اند.

 دکتر مهدی فکری از گروه صنعتی بارز،‌ سیامک قربانی از بارز کردستان،‌ محمدرضا تقی‌گنجی به نمایندگی از شرکت آرتاویل‌تایر، ‌حمیدرضا عبدالمالکی؛ مدیرعامل ایران تایر، ‌اسکندر ستوده؛ مدیرعامل یزدتایر و مهرداد فرزادنیا؛ مدیرعامل لاستیک‌پارس از حاضران در این جلسه بوده‌اند که با افزایش قیمت تایرهای تولید داخل از شهریور ماه موافقت کردند.

دو غایب این جلسه نیز مدیرعامل‌های دو شرکت کویرتایر و لاستیک دنا بودند. افزایش قیمت دوباره تایرهای داخلی در حالی صورت می‌گیرد که بازار به‌دلیل عدم توان مالی مصرف‌کنندگان برای خرید تایر در رکودی بی‌سابقه به سر می‌برد و به‌طوری‌که برخی سایزهای تایر حتی از پایین‌تر از نرخ مصوب عرضه می‌شوند.
در همین‌زمینه چندی پیش رئیس هیات‌مدیره انجمن زنجیره ارزش صنعت تایر ایران با درخواست از دولت جدید خواست ارز دولتی را به صنعت تایر بازگرداند تا با پایین آمدن قیمت تمام‌شده محصول و در نهایت قیمت کالا، ‌قدرت خرید به مصرف‌کنندگان بازگردد.نظرات

 • علی علی (3 مرداد 1400 ساعت 12:45)

  قبلا هر 5 هزار تا روغن عوض میکردیم حالا هر 10 هزار تا عوض میکنیم

 • سام سام (29 تیر 1400 ساعت 13:16)

  سالی که نکوست از بهارش پیداست وقتی دولت خودش داره مواد اولیه رو به شرکتها گرون میفروشه چطوری قیمت ثابت باشه اختیار افزایش قیمت رو هم که به خودشان دادن چه انتظاری داشته باشیم بدبخت مردم ایران

 • رضا رضا (29 تیر 1400 ساعت 11:38)

  هر روز خبر گرونی . این نشون دهنده اقتصاد مریض هست. ایرانی ها چقدر بدبخت و فلک زده شدند. یکی از بدبخت ترین کشورهای جهان شدیم . خاک بر سر مسئولین آقای رئیسی هم که هنوز نیومده طوفان گرونی با خودش آورد فقط وعده میده