1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. نگاهی به خودرو آریا محصول جدید گروه خودروسازی سایپا + عکس

نگاهی به خودرو آریا محصول جدید گروه خودروسازی سایپا + عکس

30 تیر 1400
 • 3

کراس اوور جدید گروه خودروسازی سایپا از مگاپلتفرم ملی SP100 که چندی پیش رونمایی شد و قرار است در نیمه دوم سال 1400 وارد بازار شود، «آریا» نامگذاری شد.

گروه خودروسازی سایپا با هماهنگی نهاد ریاست جمهوری و فرهنگستان زبان و ادب فارسی نام خودروی جدید خود که نخستین کراس اوور ایرانی از مگاپلتفرم ملی SP100 است را «آریا» نامگذاری کرد تا پس از «شاهین» دومین نام تجاری خانواده محصولات جدید SP100 باشد.

بنابراین گزارش، گروه خودروسازی سایپا برای نامگذاری محصول جدید خود، تعدادی اسم را به فرهنگستان زبان و ادب فارسی پیشنهاد کرد که این فرهنگستان، 5 نام‌ مورد تائید خود را مشخص و به سایپا اعلام کرد.

14.jpg
با توجه به اینکه این خودرو نخستین کراس اورر ایرانی از یک مگاپلتفرم ملی است و چندی پیش با حضور رئیس دفتر ریاست جمهوری و رسانه های گروهی رونمایی شد، نام‌های تایید شده برای دفتر ریاست محترم جمهوری نیز ارسال و از بین آنها، نام «آریا» برای کراس اوور جدید سایپا انتخاب شد.


براساس برخی اطلاعات که هنوز به تایید سایپا نرسیده است، خودرو آریا قرار است با موتور 1 لیتری توربوشارژ 3 سیلندر با حداکثر قدرت 143 اسب بخار روانه بازار شود.نظرات

 • علی علی (30 تیر 1400 ساعت 22:37)

  مسلما با قیمتی فضایی و حتی بیشتر از قیمت‌های جهانی خودروهای هم رده.
  فقط میشه گفت خدایا خودت ما رو از شر این خودروساز‌های مثلا وطنی نجات بده.

 • تاسف تاسف (30 تیر 1400 ساعت 13:53)

  خسته نباشید جانانه به طراحان سایپا(شما بخوانید تِراحان) برای نمای پشت خودروی آریا که میتوان حداقل ردپای دو خودروی کوییک و تیبا2 را در آن مشاهده کرد.
  احسنت به این همه خلاقیت و نوآوری

  مردم همیشه در صحنه منتظر طرح پیش فروش با قیمت نجومی باشید و سر و دست بشکنید برای ثبت نام.
  باشد که خداوند برای این حمایت شما از تولید ملی ، اجری بس عظیم عنایت فرمایند!

  "از ماست که بر ماست"

 • شهروند شهروند (30 تیر 1400 ساعت 08:14)

  حالا مهندسان زحمت کشیدن این لگن رو طراحی کردن شما دیگه وانت،کراس اور نمیدونم هرچی که میتونین تولید کنید با قرعه کشی بندازید به مردم
  آریا!!
  یاد صحبت های مدیر شرکت نیسان افتادم
  خری دیگر در لباس شیر