1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. قیمت لاستیک خودرو در شهریورماه احتمالا افزایش یابد

قیمت لاستیک خودرو در شهریورماه احتمالا افزایش یابد

6 مرداد 1400
  • 0

سخنگوی انجمن تایر با بیان اینکه در بخش تایر تولیدکنندگان با دستگاه های مختلفی کار می کنند که با قطعی برق زیان زیادی عاید آنها شده است، گفت: با توجه به هزینه های تولید احتمالاً در شهریورماه امسال افزایش قیمت در تایر اجرایی شود.

هرچند وقت یک بار با ایجاد بهانه ای در کشور مسئولان رشته های مختلف صنعت در کشور به دنبال گران کردن محصولات خود هستند و این بار قطعی برق فرصتی شده برای ایجاد بهانه ای جدید برای بالا بردن قیمت لاستیک خودرو در کشور.

حجم زیادی از صنایع کشور هر روز با قطعی برق آنهم بدون برنامه ریزی روبه رو هستند که همین امر آسیب های زیادی را به صنایع مختلف وارد کرده است.به عنوان نمونه صنعت تولید تایر نیز متأثر از قطعی مکرر برق با زیان در تولید مواجه است که این موضوع اثرات منفی خود را بر کاهش تولید کارخانجات گذاشته است.

البته نکته قابل توجه اینجاست در اطلاعیه شرکت برق به برخی از کارخانجات تولید تایر در استان های مختلف عنوان شده با توجه به افزایش درجه حرارت وتبع آن افزایش مصرف برق براساس ابلاغیه مصوب شورای امنیت کشور از 4 مردادماه تا 7 مردادماه مصرق برق استان حداکثر در حد 10 درصد دیماند مصرفی است و صنایع می توانند در طرح این بازده زمانی طرح تعطیلات وتعمیرات خود را انجام دهند.

مصطفی تنها به عنوان سخنگوی انجمن صنعت تایر در همین ارتباط گفت: برای تولید باید زیر ساخت های لازم فراهم باشد در غیر این صورت تولید با ضرر است. در بخش تایر تولیدکنندگان با دستگاه های مختلفی کار می کنند که با قطعی برق  زیان زیادی عاید تولید کننده  می‌شود.

وی افزود: کارخانجات در برخی از موارد از برق اضطراری آنهم برای جلوگیری از مسدود شدن خط تولید استفاده می کنند اما در مجموع ضایعات کارخانجات به دلیل قطعی برق افزایش یافته و حتی واحدها با خرابی ماشین آلات هم روبه رو شده اند.

تنها اضافه کرد: به نظر می رسد مسئولین باید فکر اساسی برای صنایع تولیدی کشور آنهم با قطعی برقی کنند در غیر این صورت تولید اصلا برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

سخنگوی انجمن صنعت تایر تأکید کرد : البته تولیدکنندگان تا حد توان مشغول تولید هستند و نمی گذارند اختلالی در بازار به وجود آید اما با توجه به هزینه های تولید احتمالاً در شهریورماه امسال افزایش قیمت در تایر اجرایی شود.

مقاضیان خرید لاستیک خودرو در بازار به احتمال کاهش قیمت خیلی عجله ای از خود برای خرید نشان نمی دهدند و حتی نوسانات جزئی قیمت ارز هم باعث نشده بود که بازار دچار تلاطمات خاصی شود.نظرات