1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. نیروی انتظامی: مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است و زندان دارد

نیروی انتظامی: مخدوش کردن پلاک خودرو جرم است و زندان دارد

10 مرداد 1400
  • 0

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: مخدوش کردن و دستکاری ارقام پلاک وسایط نقلیه جرم محسوب می‌شود و برابر قانون برای متخلفان از ۶ ماه تا یک سال زندان دارد.

رهنگ ایرج خانی پور با بیان اینکه این موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی پلیس است، افزود: پلیس در صورت مشاهده با خاطیان بطور جدی و برابر با قانون و بدون هیچ اغماضی برخورد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تردد خودرویی به شهرهای قرمز و نارنجی این استان ممنوع است، اظهار داشت: با توجه به موج جدید کرونا در کشور و به تبع آن در استان زنجان، ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی به منظور پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر این بیماری در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شد و این مصوبات با اعمال محدودیت های ترافیکی در حال اجراست.

خانی پور، ادامه داد: با ورود به موج پنجم کرونا و اینکه بیشتر شهرهای استان زنجان در وضعیت قرمز قرار دارد  بنابراین پلیس زنجان محدودیت های ترافیکی را در مسیرهای مواصلاتی به مرحله اجرا گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه ورود خودروهای پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی و قرمز به ترتیب مشمول جریمه 500 هزار تومان و یک میلیون تومان است، افزود: ممنوعیت تردد شبانه نیز در همه شهرها از ساعت 22 شب تا 3 بامداد همچنان ادامه دارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه دوربین های مکانیزه و مرکز کنترل ترافیک راهور و پلیس راه فعال هستند، گفت: تردد بین استانی از شهری به شهر دیگر در محدوده استان زنجان که وضعیت زرد دارند بلامانع بوده و در شهرهای با وضعیت قرمز منع تردد وجود دارد.

خانی پور، تصریح کرد: رانندگان خودروها در صورت ضرورت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی (موارد پزشکی،  ماموریت های اداری و قضایی) می‌توانند با مراجعه به پلیس راهور محل سکونت خود اقدام به در خواست برگ تردد کنند.

وی با بیان اینکه اگر فردی که دارای مجوز است هنگام تردد بین شهری جریمه شد با مراجعه به اجرائیات پلیس راهور و ارائه مدارک، می تواند مشکل خود را مرتفع کند، اظهار داشت: لازم است رانندگان وسایط نقلیه در راستای حفظ سلامت خود و دیگران با مجریان طرح‌های ترافیکی همکاری کرده و از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند تا شاهد قطع زنجیره انتقال و شیوع ویروس منحوس کرونا باشیم.نظرات