1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. اخطار پلیس: تردد موتورسیکلت‌های سنگین در تهران، ممنوع

اخطار پلیس: تردد موتورسیکلت‌های سنگین در تهران، ممنوع

11 مرداد 1400
  • 0

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ورود، حرکت و تردد موتورسیکلت‌های سنگین بدون مجوز در معابر شهر تهران ممنوع است و مالکان باید مجوز بگیرند.

سرهنگ محمد رازقی افزود: موتورسیکلت سنگین به موتور‌هایی گفته میشود که بالای ۲۵۰ سی سی حجم دارند و عموم موتورسیکلت‌ها زیر ۲۵۰ سی سی و معمولی و دسته دیگر هم موتورسیکلت‌های گازی یا دوچرخه‌های موتور دار هستند.

سرهنگ رازقی گفت: برابر قوانین و مقررات تردد موتورسیکلت‌های سنگین در سطح شهر ممنوع است که این نوع موتورسیکلت‌ها کاربری ورزشی و تفریحی دارند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: طبق قوانینی خاص تردد موتورسیکلت‌های سنگین ممنوع است و با توجه به کاربری ورزشی و تفریحی می‌بایست در پیست‌های مخصوصی از این موتور‌ها استفاده گردد به همین خاطر تردد آن‌ها در معابر عمومی ممنوع است.

وی گفت: به همین منظور برای نقل و انتقال آن‌ها باید از یدک‌های مخصوص استفاده شود و برای جابجایی و به موجب نیاز مالک موتور سیکلت سنگین باید برای انتقال در شرایط خاص مجوز دریافت کند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: مالکان این وسایل سنگین برای جابجایی حتما مجوز دریافت کنند و این مجوز برای جابجایی صرفا از محلی به محل دیگر است.

رازقی ادامه داد: تردد این موتورسیکلت‌ها به خاطر اینکه مجوز ندارند نوعی تخلف محسوب می‌شود و گواهینامه کسانی که با این وسایل رانندگی می‌کنند دارای شرایطی خاص می‌باشد که بیشتر ان‌ها این گواهینامه را ندارند.

وی افزود: بیشتر تخلفاتی که ما از این موتورسیکلت‌ها در سطح شهر مشاهده می‌کنیم از نوع سرعت و سبقت است و بیشتر از این‌ها سلب آسایش و آرامشی است و با حرکت در معابر ایمنی تردد را به مخاطره انداخته و باعث اضطراب و نگرانی رانندگان دیگر می‌شوند و با توجه به صدایی که دارند و سرعتی که تردد می‌کنند موجب خطرآفرینی می‌شوند.

 نظرات