1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. حضور H2X با یک وانت فورد رنجر هیدروژن الکتریکی + عکس

حضور H2X با یک وانت فورد رنجر هیدروژن الکتریکی + عکس

12 مرداد 1400
  • 0

بیش از یک سال پیش، شرکت H2X هدف خود را تولید خودروی الکتریکی پیل سوختی هیدروژنی برای بازار استرالیا اعلام کرد. به گزارش موتوروان، H2X با مجموعه‌ای از محصولات شامل ون، مینی‌بوس، تراکتور و شاسی‌بلند، می‌خواهد تا جولای سال ۲۰۲۱ یکی از این خودروهای بدون آلایندگی را راهی جاده‌ها کند.

h2x-warrego-ford-ranger-hydrogen-fcev1.jpg

بدیهی است که این امر به دلیل مشکلات مالی رخ نداده؛ اما بدان معنا نیست که H2X استرالیا از هدف خود منصرف شده باشد. این شرکت که اکنون H2X گلوبال (H2X Global) نام دارد و بودجه‌ی آن از Liberty Energy Capital تأمین می‌شود، اولین وسیله نقلیه‌‌ی خود را با نام وارگو (Warrego) بر اساس T6 فورد رنجر معرفی کرده است. این وانت از فورد رنجر بنزینی الهام می‌گیرد؛ اما بدون هیچ‌گونه آسیب مستقیم بر محیط زیست عمل خواهد کرد.

برندن نورمن هنوز در رأس H2X گلوبال است. او پیش‌بینی بلندپروازانه‌ای از حجم بالای تولید ظرف ۱۰ سال آینده دارد؛ البته هنوز اولین خودروی تولیدی این شرکت را در جاده ندیده‌ایم.

 

h2x-warrego-ford-ranger-hydrogen-fcev2.jpg

نام خودروی الکتریکی پیل سوختی وارگو از رودخانه‌ای در کوئینزلند گرفته شده است. این خودرو در ابتدا برای توسعه مهندسی داخلی ساخته شده بود؛ اما گفته می‌شود باعث جلب توجه مشتریان شد و توانست نظر برخی را به خود جلب کند. بر اساس وب‌سایت H2X گلوبال، این شرکت قبلاً از هلند و مالزی سفارش‌هایی دریافت کرده است؛ به غیر از کسانی که در استرالیا آن را سفارش داده‌اند. نورمن به وب‌سایت CarSales گفت پنج کشور از قاره‌ی کهن نمونه‌هایی از وانت وارگو را دریافت خواهند کرد.

گفته می‌شود نسخه‌ی تبدیل‌شده‌ی وانت پیل سوختی هیدروژنی فورد رنجر در پیکربندی‌های مختلف پیشرانه و اشکال بدنه از جمله تک‌کابین و دوکابین موجود است. وب‌سایت H2X گلوبال، پیک‌آپ وارگو را با ظرفیت حمل ۱۵۰۰ کیلوگرم (۳۳۰۷ پوند)، بسیار بیشتر از آن‌چه فورد رنجر معمولی می‌تواند حمل کند، معرفی کرده است. گفته می‌شود قدرت خروجی وارگو حدود ۹۴ اسب بخار (۷۰ کیلووات) است؛ اما احتمالا در مراحل بعدی توسعه، قدرت خروجی آن بیشتر خواهد شد.

h2x-warrego-ford-ranger-hydrogen-fcev3.jpg


H2X گلوبال از ماه سپتامبر شروع به تولید این وانت پیل سوختی خواهد کرد و نمایش اولین نسخه تا ماه نوامبر آغاز خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود فروش در ماه آوریل ۲۰۲۲ آغاز شود.

 

منبع زومیت


نظرات