1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی مرسدس بنز جدید ضدگلوله، مقاوم در برابر نارنجک و مسلسل + قیمت

معرفی مرسدس بنز جدید ضدگلوله، مقاوم در برابر نارنجک و مسلسل + قیمت

19 مرداد 1400
  • 0

مرسدس-بنز از جدیدترین مدل در کلاس گارد رونمایی کرد. این خودرو با نام کامل اس 680 گارد 4ماتیک( S680 Guard 4Matic) شناسایی می شود و در نمونه ال دبلیو بی یا همان فاصله بین محورهای طولانی تر موجود خواهد بود.

سدان تشریفاتی جدید مرسدس با مدل 2022 دارای گواهینامه  VPAM VR10 است که بالاترین سطح حفاظت بالستیکی در یک وسیله نقلیه غیر نظامی محسوب می شود. به عبارت دیگر مرسدس گارد در برابر میزان مشخصی از شلیک ها و انفجارها مقاوم است.

15.jpg

شیشه های این خودرو 10 سانتیمتر ضخامت دارند. برای لاستیک های آن نیز از برند میشلن سری PAX استفاده شده که پس از پنچری حدود 30 کیلومتر قابلیت پیمایش مسیر را در اختیار دارند.

از دیگر تغییرات در مقایسه با اس کلاس استاندارد باید به ساختار هیدرولیکی پنجره ها اشاره کرد که حتی پس از خرابی قطعات الکترونیکی براثر یک حمله، مکانیسم فعال خود را حفظ خواهند کرد. باز تنظیم و بروزرسانی جعبه دنده و سیستم فرمان برای تحمل بهتر وزن اضافی خودرو(با توجه به ایجاد سطح مقاومتی در برابر حملات) از دیگر تغییراتی است که در نهایت وزن خودرو را به حدود 4200 کیلوگرم رسانده است.

13.jpg

خروجی پیشرانه گارد برابر با 604 اسب بخار و گشتاور 830 نیوتن متر است. بیشینه سرعت نیز با توجه به وزن زیاد خودرو روی 190 کیلومتر برساعت محدود شده است.

قیمت این جان سخت آلمانی از حدود 650 هزار دلار آغاز می شود. در نمونه های 4 یا 5 صندلی قابل سفارش استو تجهیزات جانبی بیشتر مانند مخزن اکسیژن برای داخل کابین و ... نیز به عنوان آپشن مدنظر قرار می گیرد. سفارش و تبدیل مرسدس اس کلاس استاندارد به نسخه گارد 2022 حدود 2 ماه زمان می برد.

16.jpg

17.jpgنظرات