1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. سایپا، رتبه اول تیراژ تولید خودرو در کشور

سایپا، رتبه اول تیراژ تولید خودرو در کشور

25 مرداد 1400
 • 3

گروه خودروسازي سايپا در دو دوره زمانی «سال ۱۳۹۸» و «سه ماه نخست ۱۴۰۰» توانسته رتبه اول توليد خودرو در كشور را به اسم خود ثبت كند؛

سایپا در سال گذشته با وجود شرايط كرونايي ۲۲۸ درصد افزايش توليد روزانه داشته و توليد روزانه را از ۷۰۰ دستگاه به حدود ۲۱۰۰ دستگاه خودرو رسانده است.

گروه خودروسازی سايپا در سال ۹۹ توانست ۹۳ درصد از برنامه توليد خود را محقق كند و با توليد ۴۲۰ هزار دستگاه خودرو، رشد 1.5 درصدي در توليد خودرو داشته باشد. اين در شرايطي است كه سال ۹۸ ميزان توليد خودرو در سایپا ۴۱۵ هزار دستگاه بود.

لازم به یادآوری است که سال گذشته به جهت خروج پرايد از خط توليد و كاهش ۵۷ درصدي توليد محصولات CKD سهم محصولات سايپا در بازار به حدود ۴۳ درصد رسیده بود که با تنوع و توسعه محصول و افزايش توليد، سهم محصولات سايپا در بازار به سرعت در حال افزايش است.

يكي دیگر از دستاوردهاي مهم سايپا در سال گذشته آغاز توليد ۳ محصول جدید داخلی در یکسال برای اولین بار در کشور بود. اين موضوع در شرايطي كه كشور با ظالمانه ترين تحريم ها و شيوع ويروس كرونا روبرو است در نوع خود تحسین برانگیز است.

افزایش ۱۰۰ درصدی تولید در کمتر از ۳ ماه برای اولین بار در کشور هم از ديگر موضوعاتي است كه گروه خودروسازي سايپا در سال گذشته داشته است، اين اتفاق سبب شد ظرفیت از دست رفته ناشی از خروج پراید جبران شود.

گروه خودروسازي سايپا با اجراي دقيق برنامه هاي توسعه اي خود با هدف تكميل ظرفيت گروه، آرامش بازار، توزيع مناسب خودرو و جلوگيري از فعاليت دلالان در بازار، تیراژ محصولات جدید اين مجموعه را ۵۸ درصد افزايش داده است و همچنين موفق شده ۲۰۰ درصد افزایش تولید محصولات خانواده ساینا، کوییک و تیبا را داشته باشد.

بر اساس اين گزارش و بررسي دقيق تر كارنامه كاري گروه خودروسازي سايپا در سال گذشته ركورد توليد محصولات تجاري (با توليد ۶۳ هزار دستگاه) پس از ۹ سال شكسته شد و در اين ميان به ميزان ۶۳ درصد افزایش تولید قوای محرکه ثبت شده است.نظرات

 • علی علی (28 مرداد 1400 ساعت 06:40)

  لامصب انگار میباخ تولید میکرده!
  صنعت فرغون سازی دیگه رتبه اول و دوم نداره.

 • مهدی مهدی (26 مرداد 1400 ساعت 08:33)

  تولیدقوطی کبریتهای سایپا که کیفیتی ندارن وبا جون مابازی می کنن خیلی راحته...؟

 • فاطمه نظر ی فاطمه نظر ی (26 مرداد 1400 ساعت 06:18)

  سلام اگر رتبه اول در تولید دارد به خاطر بلوکه کردن سرمایه و مطالبات مشتریان بابت عدم پرداخت خسارت دیرکرد تحویل خودرو یا افت مدل هست ولا غیر...