1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. شیوا: تغییرات قیمت خودرو در کارخانه بعد از شهریورماه اعلام می‌شود

شیوا: تغییرات قیمت خودرو در کارخانه بعد از شهریورماه اعلام می‌شود

تغییرات قیمت خودرو در کارخانه بعد از شهریورماه اعلام می‌شود
9 شهریور 1400
 • 7

رضا شیوا رئیس شورای رقابت در پاسخ به این سوال که  پس از پایان ۶ ماه افزایش قیمت خودرو مجدد شاهد افزایش قیمت در کارخانه خواهیم بود یا خیر؟ گفت: ۶ ماه از آخرین افزایش قیمت خودرو در اردیبهشت گذشته و در حال حاضر همان افزایش ۸ درصدی روی محصولات اعمال شده است و تا پایان شهریور (1400) قیمت ها تغییری نخواهد کرد.

این مقام مسئول گفت: شورای رقابت در پایان شهریور ماه نامه ای تحت عنوان درخواست تورم بخشی به بانک مرکزی ارسال خواهد کرد.

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه شورای رقابت در خصوص افزایش قیمت در آینده تصمیم گیری خواهد کرد، گفت: در حال حاضر زمان گرانی مجدد خودروها مشخص نیست. در پایان شهریور بانک مرکزی اطلاعات مربوط به تورم بخشی را جمع آوری می کند و آن را به شورا ارسال خواهد کرد. این پروسه زمانی احتمالا ۲ تا ۳ هفته زمان می برد و تغییر قیمت بعد از شهریور اعلام می شود.
 

جزئیات مصوبه جدید خودرویی شورای رقابت

او با اشاره به مصوبه‌ای که اخیرا شورای رقابت در خصوص خودرو‌های پیش فروش شده داده است، گفت: خودروسازان دیگر به هیچ دلیل نمی‌توانند خودرویی را که قیمت آن مشخص نشده باشد پیش فروش کنند.

شیوا در خصوص ابلاغیه جدید شورای رقابت در خصوص شرایط پیش فروش خودروسازان، گفت: در تاریخ ۶ شهریور ماه ۱۴۰۰ شورای رقابت ابلاغیه‌ای منتشر کرد، مبنی بر اینکه اگر خودروسازی بخواهد پیش فروش خودرو داشته باشد، باید قیمت آن خودرو مشخص باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: به طور مثال اگر قیمت خودرو ۱۰۰ میلیون تومان باشد و متقاضی ۵۰ میلیون تومان، مبلغ علی الحساب پرداخت کرده باشد، این پیش پرداخت ۵۰ درصد سهم خودرو خواهد بود.

رئیس شورای رقابت ادامه داد: اگر احتمالا در آینده تورمی شامل حال خودروها شود، فقط ۵۰ درصدی که مالک نیست را شامل می‌شود و ۵۰ درصد دیگر شامل تورم نمی‌شود.
 

قیمت گذاری خودرو‌های مونتاژی بر عهده شورای رقابت است؟

شیوا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قیمت گذاری خودرو‌های مونتاژی بر عهده شورای رقابت است یا خیر؟ گفت: بحث تعیین قیمت خودروهای مونتاژ فعلا بر عهده شورای رقابت نیست. تعداد و تولید شرکت‌های مونتاژ خودرو کم است و فعلا بحث قیمت گذاری برای آنها مطرح نیست. معمولا برای خودرو‌هایی دستور العمل صادر می کنیم که تولید انبوه دارند و مورد استقبال عامه مردم است.نظرات

 • مهدی مهدی (12 شهریور 1400 ساعت 21:58)

  باید دولت سیزدهم و شخص آقای رییسی جلوی افزایش قیمت کارخانه ای خودروها رو بگیرن. مردم بیچاره اند ندارند شورای رقابت به نفع خودرو سازان کار می‌کنه. دایم گرون کردند کسی نیس مردمو در نظر بگیره

 • وطن وطن (11 شهریور 1400 ساعت 19:35)

  آقای شیوا نماینده صنایع خودرو و یک خائن بلامنازع در حق ملت است که با سفسطه کاری و شعار حفظ حقوق ملت در عمل راه را برای چپاول جیب ملت برای خودروسازان هموار می کند و لاغیر ز
  و عدم تغییر ریاست ایشان یکی از نشانه خوش خدمتی به صنایع خودرو و مافیای خودرو است .

 • اسماعیل اسماعیل (9 شهریور 1400 ساعت 20:21)

  بخدا دیگه از این کلاهبرداریها خسته شده ایم انگار کسی توی این مملکت نیست که صدای مردم بدبخت را بشنوه.

 • یوسف صحرایی یوسف صحرایی (9 شهریور 1400 ساعت 17:00)

  ترا به جان هر کی دوست دارید و هر کی میپرستید راجع به خودرو مطلب ننویسید .مردم رو ازار ندید.شیوا جان میدان که خیلی از مردم دوست دارن تو زمان مناسب شما و همکاران شما رو زیارت کنن /انشاله

 • علی علی (9 شهریور 1400 ساعت 14:59)

  اشکال نداره
  بازم گرون کنید
  اصلا ماه به ماه گرون کنید‌
  ولی وقتی کارد به استخوان مردم برسه که تقریبا رسیده اونوقت با التماس وام هم نمیتونید لگن‌هاتون رو بفروشید، چون اونقدر گرون کردین که عموم مردم توانایی پرداخت خرید که هیچ توانایی پرداخت اقساط لگن‌هاتون رو هم ندارن.
  بله یه عده‌ای الان به امید رانت موجود و اختلاف قیمت بازار و کارخونه میخرن، وقتی رکود سراسری اتفاق بیوفته با وام بدون بهره هم کسی نمیتونه بخره.
  و امیدوارم اینبار مردم ************رو جدی بگیرن تا به اونچیزی که لیاقتش رو دارن برسن.
  نه اینکه پول زیاد بدن بابت خودرویی که ارزش واقعیش (از نظر کیفیت و ایمنی) بسیار پایین‌تر از پولیه که پرداخت میکنن.
  وگرنه بازهم باید پراید و ۴۰۵ پالون عوض شده رو به جای خودروهای روز و با کیفیت دنیا بخرن و در جاده‌ها کشته بشن.

 • na.a na.a (9 شهریور 1400 ساعت 10:50)

  اینها دوبارسودای افزایش قیمت دارن، یکی نیست تو این مملکت به داد مردم برسد فکر میکردیم با امدن رییسی قیمتها تثبیت میشه پس چرا حقوق ها هر سه ماه یا 6 ماه اضافه نمیشه؟ اگه نمیتونن چرا واردات را ازاد نمیکنند ؟ چرا جلوی پاداشهای میلیاردی و حقوقهای چند صد میلیونی مدیران و مسئو لین خودروسازها رانمیگیرند- خودشان نوش جان میکنند بعد میگن اگه اضافه نکنیم بورسیها ضرر میکنند.

 • ایرانی ایرانی (9 شهریور 1400 ساعت 07:57)

  سلام بازهم شروع شد سیکل معیوب افزایش قیمت خودرو