1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی تویوتا GR86 مدل ۲۰۲۲، پر قدرت و ارزان قیمت + عکس

معرفی تویوتا GR86 مدل ۲۰۲۲، پر قدرت و ارزان قیمت + عکس

تویوتا GR86 مدل ۲۰۲۲، پر قدرت و ارزان + قیمت
8 آبان 1400
  • 0

خودروهای کوپه همیشه مشتریان خاص خود را دارد و اگرچه جزو محبوب ترین انواع اتاق خودرو نیست ولی جذابیت های خاص خودر را همواره دارد. تویوتا از قدیم در کلاس خودروهای کوپه اسپرت دستی بر آتش دارد که می توان به جی تی 3000 یا کمی جلوتر بیاییم جی تی 86 اشاره کرد. کوپه های تویوتا هم مانند سایر محصولات این شرکت کیفیت بالا و هزینه های نگهداری و استهلاک کم از خصوصیات اصلی آن می باشد. به همه موارد ذکر شده باید قیمت ارزان را هم اضافه کنیم که یکی از مهمترین آیتم ها برای انتخاب یک خودرو است.

Toyota-GR_86-2022-1024-08.jpg
خودروهای زیادی در بازار نیستند که با قیمت مناسب تجربه رانندگی هیجان‌انگیزی را به مالک اعطا کنند؛ اما تویوتا GR86 یکی از معدود خودروهایی است که فرمول پیشرانه جلو و دیفرانسیل عقب را با سه پدال ترکیب کرده است. خبر خوب اینکه مدل ۲۰۲۲ این خودروی اسپورت هنوز هم قیمت مناسبی داشته و نسبت به نسل پیشین افزایش قیمت ناچیزی را تجربه کرده است.

Toyota-GR_86-2022-1024-2b.jpg

برای مدل پایه GR86 2022 باید ۲۷۷۰۰ دلار پرداخت کنید که ۶۴۰ دلار بیشتر از نسل قبل است. البته که قدرت نسل جدید این خودرو افزایش یافته است. همچنین باید به این نکته اشاره داشت که قیمت یاد شده شامل هزینه‌های تحویل ۱۰۲۵ دلاری نیست. در کل اگر بخواهید نسخه پایه GR86 2022 با پیشرانه ۲.۴ لیتری ۲۲۸ اسب بخاری و گیربکس ۶ سرعته دستی را سفارش دهید باید ۲۸۷۲۵ دلار را بپردازید.

Toyota-GR_86-2022-1024-10.jpg

مدل سطح بالاتر پریمیوم نیز اندکی افزایش قیمت را تجربه کرده است. بهای این خودرو از ۳۰۳۰۰ دلار شروع می‌شود که در صورت اضافه شدن هزینه‌های تحویل قیمتش به ۳۱۳۲۵ دلار می‌رسد. صرف‌نظر از تریم انتخابی، گیربکس اتوماتیک قیمت ۱۵۰۰ دلاری دارد اما آیا واقعاً سفارش این گیربکس ضروری است؟ کارشناسان می‌گویند گیربکس ۶ سرعته دستی این خودرو هیجان بسیار زیادی داشته و کمی سریع‌تر از گیربکس اتوماتیک است. تویوتا می‌گوید نسخه دستی GR86 شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۶.۱ ثانیه‌ای دارد.

مدل

گیربکس قیمت پایه

قیمت نهایی به همراه هزینه‌های تحویل

۲۰۲۲ GR86

Six-speed manual $۲۷,۷۰۰ $۲۸,۷۲۵
۲۰۲۲ GR86 Six-speed automatic $۲۹,۲۰۰

$۳۰,۲۲۵

۲۰۲۲ GR86 Premium

Six-speed manual $۳۰,۳۰۰ $۳۱,۳۲۵
۲۰۲۲ GR86 Premium Six-speed automatic $۳۱,۸۰۰

$۳۲,۸۲۵


البته این سخن به معنی نادیده گرفتن گیربکس اتوماتیک به همراه شیفترها نیست. این گیربکس جدیداً بازنگری شده و تعویض‌های تیز و دقیقی دارد. تویوتا GR86 2022 از ماه دسامبر روانه نمایندگی‌های فروش خواهد شد.

منبع پدال


نظرات