1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. معرفی کراس اوور الکترکی جدید و متفاوت تویوتا مدل 2022 + عکس

معرفی کراس اوور الکترکی جدید و متفاوت تویوتا مدل 2022 + عکس

معرفی کراس اوور الکترکی متفاوت تویوتا مدل 2022 + عکس
11 آبان 1400
  • 0

محصولات کمپانی خودروسازی ژاپنی تویوتا نیازی به تعریف و تمجید ندارند و تقریبا همه مردم و کارشناسان بر با کیفیت بودن این خودروها صحه می گذارند. ولی وقتی به طراحی ظاهری این خودروها نگاه می کنیم داستان متفاوت می شود و بحث سلیقه برتری پیدا می کند. محصولات تویوتا معمولا دارای طراحی ظاهری محافظه کارانه ای می باشند چون می بایستی سعی شود خیل زیادی از مشتریان را تا حد امکان راضی نگه دارند. در خودروهای فعلی این شرکت معمولا طراحی های عجیب و غریب و نامتعارف کمتر دیده بودیم ولی در مورد این شاسی بلند جدید الکتریکی، تویوتا پا را فراتر گذاشته و وارد فضای جدید و جسورانه تری شده است.

این محصول جدید تویوتا هم از بعد طراحی داخلی تغییرات زیادی را تجربه کرده است و هم از بعد خارجی. در این مطلب سعی شده است توضیحاتی بیشتر در خصوص این کراس اوور ذکر گردد. 

12.jpg
کراس اوور الکتریکی تویوتا در اواسط سال 2022 روانه بازار هدف خواهد شد. این محصول در 2 نسخه با توجه به تعداد موتورهای الکتریکی فعال در بخش پیشرانه ارائه می شود که نمونه تک موتور در ارتباط با محور جلو برابر با 201 اسب بخار خروجی و 195 نیوتن متر گشتاور دارد.

این تریم طی 8.4 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با 160 کیلومتر برساعت است.

14.jpg
نمونه مجهز به 2 موتور الکتریکی روی هر محور یک موتور دارد که مجموع خروجی آن برابر با 215 اسب بخار و گشتاور برابر با 336 نیوتن متر است. این تریم طی 7.7 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت همان 160 کیلومتر نمونه تک موتور است و تفاوتی ندارد.

نکته جالب اینکه نمونه دو موتوره حاصل همکاری تویوتا با کمپانی سوبارو است.

15.jpg
هر دو مدل از باتری 71.4 کیلووات ساعت خنک شونده با آب استفاده می کنند. برد حرکتی در مدل تک موتور برابر با 450 کیلومتر محاسبه شده است. یک ویژگی جالب در رابطه با باتری به میزان پایداری و عمر آن مربوط می شود زیرا تویوتا ادعا کرده این باتری پس از 10 سال استفاده نرمال معادل 240 هزار کیلومتر کارکرد تنها 10 درصد از عملکرد خود را از دست خواهد داد.

13.jpg
کراس اوور bZ4X اولین محصول تولید انبوه تویوتا است که آپشن "فرمان با سیم" را پیش روی مشتریان قرار می دهد. در این سیستم فرمان هیچگونه اتصال مکانیکی با چرخ ها ندارد. مهمترین ویژگی این فناوری بهبود فرمان پذیری خودرو و کاهش انتقال لرزش به فرمان است.

 

 نظرات