1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. راه اندازی دوباره استعلام خلافی خودرو بصورت پیامکی

راه اندازی دوباره استعلام خلافی خودرو بصورت پیامکی

18 آبان 1400
  • 0

دانستن میزان خلافی خودرو یکی از مهمترین موارد در استفاده از خودرو می باشد. بسیاری از مردم تا زمان فروش خودروی خود نسبت به استعلام مبلغ خلافی خودروی خود اقدام نمی کنند.

روش های زیادی برای استعلام خلاقی خودرو وجود دارد از قبیل مراجعه حضوری و یا از طریق اینترنت. اخیرا دوباره سیستم پاسخگویی پلیس برای استعلام خلافی از طریق اس ام اس هم فعال شده است که برای کسانی که دسترسی به اینترنت ندارند روش بسیار مناسب می باشد.

نکته ای که در روش اس ام اس وجود دارد هزینه این استعلام می باشد که برای هر دفعه 350 تومن می باشد که بر روی قبض موبایل تان اضافه می گردد. در صورتیکه با مراجعه به سایت راهور می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای خلافی خودروی خود را اخذ نمایید.

WhatsApp Image 2021-11-08 at 4.12.28 PM.jpg
در روش های مختلفی که درباره استعلام خلافی خودرو عنوان شد یکی از ساده ترین روش ها استعلام خلافی با استفاده از پیامک یا اس ام اس است.

شاید شما هم تا به حال از این روش برای استعلام خلافی خودرو خود استفاده کرده اید. در این گزارش ضمن بررسی روش پیامکی، سایر روش های ساده برای استعلام خلافی را به صورت خلاصه بررسی می کنیم.

برای استفاده از روش پیامکی نیاز به کد VIN دارید که در کارت خودرو نوشته شده است. پس از نوشتن این کد در پیامی جدید آن را به سرشماره 1101202020 ارسال کنید. در پاسخ به این پیامک از شما درخواست کد تایید می شود.

WhatsApp Image 2021-11-08 at 4.12.28 PM.jpg
هزینه پیامک استعلام خلافی 350 تومان است که با ارسال کد تایید این هزینه از شارژ شما کسر و یا بر روی قبض ماهیانه خط تلفن همراه شما منظور می شود. در پیامک خلافی خودرو تعداد تخلفات و مبلغ آن برای شما اس ام اس می شود. اگر می خواهید شناسه قبض و شناسه پرداخت را نیز دریافت کنید پس از وارد کردن VIN باید یک * نیز در انتها وارد کنید.

در گذشته شماره های دیگری نیز برای استعلام خلافی خودرو مانند شماره پیامک ۱۱۰۰۰۵۱۵۱،  ۳۰۰۰۵۱۵۱ وجود داشت که در حال حاضر هیچکدام فعال نیستند.نظرات